08.08.2020  19:41
SON GÜNCELLEME: 
11.08.2020  22:21
KAYNAK: 
KARAR.COM

AK Parti Hatay Milletvekili Türkoğlu: Son 1 ayda 8 test yaptırdım

Korona testi için vatandaşlardan 'belirti' şartı aranırken, AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, son 1 ayda 8 koronavirüs testi yaptırması tepkilere neden oldu. Hiçbir belirtisi olmayan Türkoğlu'na haftada 2 kez test yapılmasını Türk Tabipler Birliği de eleştirdi: Hangi bilimsel veri ile yapıldı, açıklansın...

+
-

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, son 1 ay içerisinde 7 kez koronavirüs testi yaptırdığını ve hepsinin negatif olduğunu 8. testinin ise pozitif çıktığını söyledi. Vatandaşların test yaptırmak için zorluk çektiği bir ortamda milletvekiline haftada 2 defa test yapılması ise tepki topladı.

Türkoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklama da virüsün ağır semptomlarınının olmadığını belirterek, "Son 1 ay içinde 7 kez Kovid-19 testi yaptırdım. En son 7 Ağustos 2020 gece 23:00 sularında sonuçları açıklanan 8. Kovid19- PCR testim, ne yazık ki pozitif çıktı. Virüsün bende ağır semptomları belirtileri söz konusu değildir. Doktorlarımız tarafından 14 gün süresince Ankara’daki ikametimizde ilaç tedavisi ile karantinada kalmam öngörülmüştür" dedi.

Sağlık durumumda endişe edilecek bir husus olmadığını belirten Türkoğlu, uyarılarda bulunarak herkesin maske, mesafe ve hijyen hususlarına önem verilmesini istedi.

"HANGİ BİLİMSEL VERİYLE YAPILDIĞI AÇIKLANSIN"

AK Partili vekilin bu açıklamalarına Türk Tabipleri Birliği'nden (TTB) tepki geldi.

TTB Başkanı Prof. Dr. Adıyaman, “Günlük test sayıları risk faktörlerine göre mi, Cumhurbaşkanlığı çalışanlarına mı, Meclis’te çalışanlara mı yapıldığını açıklanmalı. Meclis’te çalışan bir milletvekiline haftada 2 kez testin hangi mantıkla, hangi bilimsel veriyle yapıldığının açıklamasını istiyoruz” dedi.

DİĞER HABERLER
Erdoğan’ın avukatlarının ayağına küllük getiren yargıçlar var
Süleyman Soylu: AYM üyesinin bisikletini gösterip, tweet atması sakil bir davranıştır
İnsan dilinin altında gizlidir
İYİ Parti'den 'liste' iddiasına yalanlama
İstanbul'da yeni taksi sistemi nasıl olacak?
EBA çöktü 'karanlıktaki evler' gün yüzüne çıktı
Yunanistan fırsatı heba etmemeli