Back To Top
Aksaray, yamaç paraşütü dünya şampiyonasına hazırlanıyor

Aksaray, yamaç paraşütü dünya şampiyonasına hazırlanıyor

 - Son Güncelleme: 08.08.2018 Çarşamba 17:05
Aksaray, yamaç paraşütü dünya şampiyonasına hazırlanıyor
- A +

Yamaç paraşütü sporunun dünyada düzenlenen en büyük organizasyonu Paragliding World Cup Yamaç Paraşütü Dünya Kupası, 08-15 Eylül 2018 tarihleri arasında yaklaşık 30 ülkeden 200 milli takım pilotunun katılımı ile Aksaray Hasan Dağı’nda gerçekleştirilecek

Dünya Yamaç Paraşütü Federasyonu programı dahilinde yer alan ve Aksaray Valiliği koordinasyonunda, Aksaray Belediyesi, Türkiye Hava Sporları Federasyonu (THSF), Türk Hava Kurumu (THK) ve valiliğimize bağlı kurum ve kuruluşlarımızın desteğinde gerçekleştirilecek olan organizasyonun ilimizin tanıtımına önemli katkılar sağlaması bekleniyor. Tarihinde İlk defa bir dünya şampiyonasına ev sahipliği yapacak olan Aksaray, şampiyona ile ilgili hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor.

THSF Aksaray İl Temsilcisi ve Organizasyon Sorumlusu Abdullah Kahraman, yapılan çalışmalar ve organizasyonun gidişatı hakkında bilgi vererek, yamaç paraşütünün dünyada son yılların en gözde ve hızlı gelişen doğa ve havacılık sporu olduğunu belirtti. Kahraman, Türkiye’nin ve özellikle de Aksaray’ın coğrafi yapısı ve uygun iklim koşullarıyla yamaç paraşütü sporuna en uygun yerler arasında olduğunu kaydetti.

08 Eylül 2018 Cumartesi günü Hasandağ Karbeyaz Otel mevkiinde 2 bin metrede bulunan kalkış alanından verilecek startla başlayacak yarışma, pilotlara verilen 70-100 kilometrelik zorlu uçuş görevlerinin en kısa zamanda bitirilmesini amaçlanıyor. Bu kapsamda aralarında Fransa, Hollanda, Avusturya, İngiltere, İsveç, İsviçre, İtalya, İspanya, Portekiz, Finlandiya, Belarus, Çin, Japonya, Rusya, Almanya, Belçika, Norveç, İran, Polonya, Slovakya, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, Güney Afrika ve Amerika gibi 30 ülkeden yaklaşık 200 milli takım pilotunun katılımıyla gerçekleştirilecek yarışmayı takip için çok sayıda yerli ve yabancı basın mensubunun da bir hafta boyunca Aksaray’da bulunacağı belirtildi.

AKSARAY/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN