08.12.2019  09:55

AÖL sınav sonuçları 2019 ne zaman açıklanacak? 7-8 Aralık AÖL sınav sonucu açıklanma tarihi

AÖL sınavı 7-8 Aralık tarihlerinde gerçekleştirildi. Sınava giren binlerce öğrenci sonuçların açıklanacağı tarihi merak ediyor. MEB sonuçların açıklanacağı tarihe ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı. Sonuçların önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

+
-

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusu dün ve bugün sınava giren binlerce öğrenci tarafından merak ediliyor. Açıköğretim lisesi 1. dönem sonu sınavı 7-8 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından AÖL sınav giriş yerleri de 4 Aralık 2019 tarihinde açıklanmıştı. Peki 2019 AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 

AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖL sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz belli olmadı. Açıklandığında haberimizde olacak.

AÖL KAYIT YENİLEME

Açık Öğretim Lisesinde bir öğretim yılı iki dönemden oluşur. Öğrenciler çalışma takviminde belirtilen zamanlarda her dönem (yılda 2 kez) internet üzerinden kayıt yenilemek zorundadır.

AÖL SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Açık Öğretim Lisesi Üçüncü dönem sınav sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın ve Açık Öğretim Lisesi'nin sitesinden yayınlanacak. Bu siteye erişim sağlayan öğrencinin T.C. kimlik numarası, daha önce AÖL Müdürlüğü tarafından verilen AÖL öğrenci şifresi ve güvenlik kodu soruluyor. Bu bilgiler ile açık lise öğrenci girişi ekranına giriş yapabilir ve sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Sınav sonuçları yazılı olarak öğrenci adreslerine gönderilmeyecek.

 

 

 

DİĞER HABERLER
İşçiler elektrik akımına kapıldı
Baroları böldünüz de ne oldu?
İşte İtfaiyecilik Haftası sözleri, mesajları ve şiirleri
Koca yürekli bir milleti ortadan ikiye böldüler
İstanbul depremi için tarih verdi
Sorunları diyalogla çözme niyetindeyiz
Ben her gün hap yutuyorum