12.12.2019  11:23

AÖL sınav sonuçları açıklandı mı? AÖL sonuçları ile ilgili son dakika haberi

Açık öğretim lisesi birinci dönem sınavları 7 ve 8 Aralık tarihlerinde gerçekleşti. Şimdi gözler sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihte. Peki 81 ilde gerçekleşen AÖL 1. dönem sınav sonuçları açıklandı mı ve ne zaman açıklanacak? İşte konunun detayları…

+
-

AÖL 1. dönem sınavlarının yapılmasının ardından kaç puan aldığını merak eden öğrencilerin gözü, sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevrildi. Peki 7-8 Aralıkta yapılan AÖL 1. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ayrıntılar…

AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Açık öğretim lisesi 1. dönem sınav sonuçları henüz açıklanmış değil. Ne zaman açıklanacağı için de yetkililerce bir açıklama da yapılmadı. Sınav sonuçları öncelikle Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından değerlendirilecek. Ardından değerlendirme sonuçları yine müdürlük tarafından açıklanacak.

Sonuçların ne zaman açıklanacağı henüz belli değil ancak geçtiğimiz yılın sonuç açıklama durumu göz önünde bulundurulduğunda 1 Ocak Çarşamba günü itibarıyla açıklanması öngörülebilir.

DİĞER BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN

SINAVLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Açık öğretim lisesi sınavları yapıldıktan sonra cevap kağıtları; Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde optik okuyucu yardımıyla okunur. Ardından sonuçlar bilgisayar programları ile değerlendirmeye alınır. Bilgisayar değerlendirme programlarında Kopya Analiz Teknikleri de mevcuttur. Sınav sonunda herhangi bir kopya işlemi sorunuyla karşılaşılmaması adına öğrencilerin cevap kağıtlarını kimseye göstermemeleri gerekir. Her hangi bir öğrencinin kopya çektiği tespit edilirse cezai işlem uygulanmaktadır.

19-12/12/-1576149872.jpg

SONUÇLARA İTİRAZ NASIL YAPILIR?

Sınav sonucunun yanlış olduğunu düşünenler, düşük puan aldığı için şüphede olanlar veya herhangi başka bir nedenden dolayı sınava itiraz etmek isteyen öğrenciler itirazlarını, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne yapacaklardır.

İtiraz için Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Ortak Sınavlara İtiraz web sayfasına ise http://odsgm.meb.gov.tr/www/ortak-sinavlara-itiraz/icerik/18 adresinden ulaşabilirsiniz.

AÖL müdürlüklerine yapılan itirazlar değerlendirilmeyecek. Sınavlarla ilgili yapılacak tüm iş ve işlemler Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün ilan ettiği esaslara göre yapılacak.

 

 

DİĞER HABERLER
Esnafların kendi içinde dayanışması lazım
Koca yürekli bir milleti ortadan ikiye böldüler
Yeniden Genel Başkan seçildi
CHP'li Öztrak koronavirüsü atlattı
Avaşin'de 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Bakan Soylu'dan 'Giresun' açıklaması
Baroları böldünüz de ne oldu?