25.03.2020  00:52
SON GÜNCELLEME: 
12.04.2020  14:02
KAYNAK: 
KARAR

Alef dizisi seyirciyle buluştu! Alef 1. bölüm izle

Mistik konusuyla dikkat çeken Alef dizisi ne zaman yayınlanacak? Diziseverlerin merakla beklediği Alef dizisine dair detaylar internette aratılıyor. Peki, Alef dizisi konusu nedir? Alef dizisi oyuncuları kimler? Alef hangi kanalda? Detayları haberimizde bulabilirsiniz...

+
-

Online dizi-film platformu Blu TV'de yayınlanacak Alef dizisinin ilk bölümü izleyenlerle buluşmaya hazırlanıyor... Osmanlı ve İslam tarihinden izler taşıyan dizi, gizemli ve mistik konusuyla ilgi odağı oldu. Diziseverler, "Alef dizisi ne zaman başlayacak?", "Alef 1. bölüm fragmanı yayınlandı mı?" sorularının yanıtlarını merak ediyor. "Alef full izle" ve diğer detayları KARAR.com okurları için derledik...

ALEF DİZİSİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Geçtiğimiz sonbahar aylarında çekimleri başlayan Alef dizisi, 10 Nisan 2020 Cuma günü ücretli online dizi-film platformu Blu TV'de diziseverlerle buluşacak. Konusuyla dikkat çeken Alef dizisi, 8 bölümde final yapacak.

ALEF YENİ BÖLÜM NE ZAMAN SAAT KAÇTA?

Güçlü kadrosuyla dikkat çeken Alef dizisinin 1. ve 2. bölümü, 10 Nisan 2020 Cuma günü saat 21.30'da www.blutv.com adresinden ulaşılabilen online dizi-film platformu Blu TV'de yayınlanacak.

ALEF 1. BÖLÜM 1. FRAGMAN

ALEF 1. BÖLÜM 2. FRAGMAN

ALEF TANITIM

ALEF FULL İZLE

Ücretli üyelik gerektiren online dizi-film platformu Blu TV'de yayınlanacak Alef dizisinin tm bölümlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

ALEF YENİ BÖLÜM NELER OLACAK?

Alef'in 1. bölümünde; genç ve hırslı dedektif Kemal ile tecrübeli ortağı Settar, İstanbul'da işlenen gizemli bir seri cinayet vakasının peşine düşer. Hem kişisel hayatları hem de olaylara yaklaşımlarıyla birbirine tamamen zıt bu ikiliye, bir üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar da katılır.

Ekip cinayetleri çözmeye çalışırken buldukları her delille, yüzyıllar boyu saklı kalan bir sır perdesi de aralanacaktır.

ALEF KONUSU NEDİR?

Alef, İstanbul Boğazı'nda bir cesedin bulunmasının ardından ortaya çıkan çeşitli cinayetlerin sırrını çözmeye çalışan iki dedektifin hikayesini konu alıyor.

Osmanlı ve İslam tarihinden izler taşıyan dizide genç ve hırslı dedektif Kemal (Kenan İmirzalıoğlu) ile tecrübeli ortağı Settar (Ahmet Mümtaz Taylan), İstanbul'da işlenen gizemli bir seri cinayet vakasının peşine düşecek.

Hem kişisel hayatları hem de olaylara yaklaşımlarıyla birbirine tamamen zıt bu ikiliye, bir üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar (Melisa Sözen) da katılacak.

Ekip, cinayetleri çözmeye çalışırken buldukları her delille yüzyıllar boyu saklı kalan bir sır perdesini de aralayacak. Dizi 8 bölüm sürecek.

ALEF DİZİSİ OYUNCULARI KİMLER?

Yapımcılığını May Prodüksiyon'un üstlendiği, senaryosunu Emre Kayış'ın yazdığı, yönetmen koltuğunda Emin Alper'in oturduğu Alef dizisi oyuncu kadrosunda; Kenan İmirzalıoğlu (Kemal), Ahmet Mümtaz Taylan (Settar), Melisa Sözen (Yaşar), Ece Dizdar, Osman Alkaş, Rıza Akın, Baran Arslan, Erdem Kaynarca, Kıvanç Baran Arslan, Hatice Aslan gibi isimler yer alıyor.

ALEF NEREDE ÇEKİLDİ?

Güçlü kadrosuyla dikkat .eken 8 bölümlük Alef dizisi, İstanbul'da çekildi.

ALEF NE DEMEK?

Kelimenin kökeni ‘öküz’ anlamına da gelen Alef, Yunanca Alfa, ve İbranicede Alef demektir.

İbrani alfabesinin ilk harfi olan Alefin, – א. Sayısal değeri 1’dir. Ses değeri bulunmayan alef, sesini, üzerine konan ünlü harfleri anlatan noktalama işaretinden almıştır. Noktalama işaretlerine göre çoğunlukla “E” ve “A” olarak okunmasına karşın az da olsa “U”, “O” ve “İ” olarak da okunabilir.

ALEF'İN ANLAMI NEDİR?

Alefin Batı Semitik ‘öküz’ anlamındaki kelimeden geldiği ve ilk şeklin ise bir öküz kafası olduğu söylenir.
 
Yunanca Alfa, İbranice Alef ve Latince A Fenike alfabesinden gelen Alef, Proto-Kenan Alfabesinde ʾalp ‘öküz’ anlamındadır.

Modern İbranicede “me’ulaf”, ki İbranice [ʔ-l-f] (alef-lamed-pe) kökünden oluşmuştur. “le’alef” çekimsiz yükleminin edilgen hâlidir ve “evcilleştirilmiş” ya da “eğitilmiş” anlamını taşır. IDF Aluf rütbesini asalet göstergesi olarak kullanır. Modern Arapça’da de “elif” “evcil hayvan” demektir.

ALEF'İN DİĞER ANLAMLARI

* Hayvan yemi.
* (C. A’lâf – Ulufe) Saman, ot, yulaf.
* Cana yakın.
* Hayvanların yedikleri saman ve otlardan alınan vergi.
* Sonsuz sayal sayıları göstermek için kullanılan im. Simgesi: N
Alev.

DİĞER HABERLER
Çığ faciasında yürek yakan kareler
Bayramı kana bulayacaklardı
'Seni paramla satın alırım' hakaret değil
G-3 mermisiyle vurulan askerin şüpheli ölümü
Erzincan'da bir çoban donarak öldü
Yürekler yine yandı
Milli boksör, kız arkadaşını öldürdü