09.09.2020  11:14
KAYNAK: 
KARAR.COM

Andy Warhol sergisi ziyarete açıldı

Uniq Expo, pandemi nedeniyle ara verilen Andy Warhol sergisini yeniden ziyarete açtı. Warhol'un sanat evreninin ikoniklerinin yer aldığı ve PopArt tutkunlarının büyük ilgi gösterdiği 1.500 metre karelik alana yayılan sergi haftada iki gün sanatseverlerle buluşacak.

+
-

Uniq Expo, Kasım 2019’da İstanbullularla buluşturduğu ve pandemi nedeniyle zorunlu ara verilen Pop Art'ın öncüsü Andy Warhol sergisinin kapılarını yeniden sanatseverlere açtı.  1500 metrekarelik dev bir alana yayılan sergide Warhol başta olmak üzere, Pop Art akımın önemli isimlerinden Keith Haring, Roy Lichtensteinve James Rosenquist'in 100'den fazla orijinal eseri Türkiye'de ilk kez sergileniyor. Warhol'un "Bir gün herkes 15 dakikalığına ünlü olacak" klasiği ile ziyaretçileri karşılayan sergi her alanında sanatın en renkli halini öne çıkarıyor. Ayrıca sergide, Warhol'un sanat evreninin ikoniklerinden MarilynMonroe, Campbell Soup ve Flowers gibi birçok sanatçıya ilham veren ünlü eserlerini de görmek mümkün. 

Çocuk ziyaretçilerin de düşünüldüğü sergide küçük sanatseverler ise Andy Warhol’un renkli Pop Art dünyasını ve 50’li yılların tüketim çılgınlığını keşfetme, sanatın keyifli, eğlenceli tarafıyla da tanışma fırsatı buluyor. 

Begüm Alkoçlar küratörlüğündeki sergi haftanın iki günü pandemi kuralları çerçevesinde  Cumartesi ve Salı günleri ziyaret edilebilecek. Biletler ise daha önce olduğu gibi  Biletix'ten ve UNIQ Expo gişesinden temin edilebiliyor.

DİĞER HABERLER
İstanbul sallandı
İstanbul'da korkutan zelzele! İşte son depremler listesi
Büyük İstanbul depremi kaç şiddetinde olacak?
Bir tıkla mahallenizdeki deprem riskini öğrenin
İstanbul'da servislere yüzde 11,5 zam
İstanbul'da yeni taksi sistemi nasıl olacak?
DGS tercih işlemleri yarın başlıyor