11.02.2020  08:43

20’nci Devlet Türk Sanatları Yarışmasının ikinci etabı başlıyor

Türk sanatlarını desteklemek, gelişmesi ve yaygınlaşmasını sağlamak, bu alanda eser verecek yeni yetenekleri keşfetmek ve gelenekten yararlanıp özgün eserler üretmeye teşvik etmek üzere ilki geçtiğimiz yıl düzenlenen 20’nci Devlet Türk Sanatları Yarışması’nın ikinci etabı başlıyor

+
-

Kültür ve Turizm Bakanlığınca düzenlenecek yarışmanın yeni etabındaki geleneksel el sanatları kategorileri ‘Çini’, ‘Ebru’, ‘Kalemişi’ ve ‘Katı’ olacak.

Yarışmanın her bir dalında, başarı ödülü olarak ayrı ayrı üç adet 20 bin lira ve başarı belgesi; mansiyon ödülü olarak yine ayrı ayrı üç adet 5 bin lira ve mansiyon belgesi takdim edilecek. Sergilemeye layık görülen her bir eser ise bin lira ve katılım belgesiyle ödüllendirilecek.

Yarışmanın başvuruları çevrimiçi olarak https://gorselsanat.ktb.gov.tr/ adresi üzerindeki başvuru sisteminden 20 Nisan ile 15 Mayıs tarihleri arasında kabul edilecek.

E-devlet sistemine yönlendirilecek olan adayların başvuruda bulunabilmesi için e-devlet şifresi gerekecek. Katılımcılar, yarışmaya başvurularının resmen tamamlanması için de başvuru eserlerini 27 Nisan ile 15 Mayıs tarihleri arasında toplama merkezine elden teslim edecekler.

20’nci Devlet Türk Sanatları Yarışması’nın ikinci bölümüne ilişkin detaylar ise ilerleyen günlerde https://guzelsanatlar.ktb.gov.tr/ adresi üzerinden duyurulacak.

ANKARA/İHA


GÜNÜN VİDEOSU

Açız aç.. Açlıktan ölelim mi?

Çin yönetiminin soykırım politikaları uyguladığı Doğu Türkistan''da bulunan Gulca kentinde, Uygur Türkleri adeta açlığa terk edildi. Koronavirüs nedeniyle karantina uygulanan şehirde bir Uygur Türkü baba ''''Açız, açız! Açlıktan ölelim mi?'''' diyerek isyan etti...

DİĞER HABERLER
Bakan Bey çık artık telefona
Konya'da şiddetli deprem
Van'da koronavirüs şüphesi
3 liseli kız sırra kadem bastı
6 yıldır gözlerini kırpamıyor
Çok büyük bir ayıp ve çirkinlik
Yardım derneğinden 10 milyonluk vurgun