Back To Top
Türk ve Rus heyetleri İdlib için tekrar görüşecek

Türk ve Rus heyetleri İdlib için tekrar görüşecek

Türk ve Rus heyetleri İdlib için tekrar görüşecek
- A +

Türk ve Rus heyetleri, İdlib’deki duruma ilişkin geçen hafta sonu yaptıkları görüşmeden sonra bugün bir kez daha görüşecek

Edinilen bilgiye göre, Türk ve Rus heyetleri, İdlib’deki duruma ilişkin geçen hafta sonu yaptıkları görüşmeden sonra bugün öğle saatlerinde yeniden bir araya gelecek.

İki ülke heyetleri arasında, önceki görüşmede olduğu gibi Türk tarafından Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal başkanlığında Dışişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Milli İstihbarat Başkanlığından bir heyetin yer alması bekleniyor.

Görüşmede, Rus tarafından ise Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sergey Verşinin ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Suriye Özel Temsilcisi Büyükelçi Aleksandr Lavrentyev başkanlığında, Rusya askeri ve istihbarat temsilcilerinden oluşan heyetin görüşmeye katılması bekleniyor.

ANKARA/İHA


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN