13.07.2020  12:56
KAYNAK: 
KARAR/EGE

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Sorgun Yaylası’na içme suyu götürmek için 2 etaplı bir projeyi hayata geçiriyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kumluca Sorgun Yaylası’na içme suyu götürmek için 2 etaplı bir projeyi hayata geçiriyor. Çalışmalar tamamlandığında 2 bin 200 metre rakımlı bölgedeki vatandaşlar sağlıklı bir içme suyu şebekesine kavuşacak.

+
-

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatı ile ASAT Genel Müdürlüğü ekipleri Kumluca’nın Sorgun Yaylası’nda 2 etaplı içme suyu projesi yürütüyor. İçme suyu şebekesi bulunmayan Dere Mahallesi Sorgun Yaylası’na farklı memba noktalarından toplanan su aktarılarak, vatandaşların hizmetine sunulacak. Çalbalı 2, Çalbalı 3 ve Kabapınar kaynaklarından alınan su kilometrelerce uzağa taşınarak, imal edilecek olan şebekeye aktarılacak.

25 KM İSALE HATTI

Projenin ilk etabında su kaynaklarına yol olmaması nedeniyle 2 bin metrelik yol yapımı yer alıyor. Yol çalışmasının hemen ardından ikinci etaba geçilecek. Bölgeye kaynaklardaki suyu getirmek için 25 km isale hattı ve 3 adet içme suyu deposu inşa edilecek.

BAŞKAN BÖCEK’E TEŞEKKÜR

Çalışmalardan duyduğu memnuniyeti belirten Dere Mahallesi Muhtarı Kadir Korkmaz, “Bölgede yaşayan vatandaşlar uzun yıllardır su şebekesi bulunmamasından dolağı mağdurdu. Sesimizi duyan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e ve ASAT yetkililerine şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

DİĞER HABERLER
Korona tedavisi gören yaşlı hastayı terk ettiler
Resmi toplantı AK Parti İl Başkanlığında yapıldı
Milleti seviyorsan damadını görevden al
Cumhur ittifakının içine girmeyiz
Sakarya'da abi-kardeş dehşet saçtı
Yüzde 51 için yola çıkıyorum
Rektör hakkında soruşturma başlatıldı