Back To Top
İklim değişikliğine, çevre temizliği yaparak dikkat çektiler

İklim değişikliğine, çevre temizliği yaparak dikkat çektiler

İklim değişikliğine, çevre temizliği yaparak dikkat çektiler
- A +

Antalya’nın Kumluca ilçesinde Batı Antalya Gençlik Platformu ve mahalle muhtarlığı tarafından iklim değişikliğine dikkat çekmek için çevre temizleme etkinliği düzenlendi

Kumluca Belediyesi ve Ortaköy Mahalle Muhtarlığının katkılarıyla, ‘21 Eylül Dünya Temizlik Günü’ kapsamında çevre temizliği etkinliği yapıldı. Batı Antalya Gençlik Platformu ve Ortaköy Gönüllüleri tarafından düzenlenen etkinliğe katılanlar, mahalle içinden geçen yolda temizlik yaptı.

Üyeler sabah saatlerinde mahallenin girişinde toplanırken çocuklar ve gençlerin yol kenarlarından topladığı çöpler, belediyenin çöp aracı tarafından tek tek alındı.

Dünyanın iklim değişikliği konusunda kötü bir durumda olduğunu belirten Batı Antalya Gençlik Platformu Temsilcisi Oğuzhan Dalmaz, "Bu duruma dikkat çekebilmek için sadece şehir merkezlerini değil, deniz kenarlarını değil, kırsal alanlarda da çevre temizliğinin önemini vurgulamak istedik” dedi.

Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu 21 Eylül Dünya Temizlik Günü’nün önemine değinerek, gençlerle birlikte çevreyi temiz tutmak için bir adım attıklarına dikkat çekti.

ANTALYA/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN