11.02.2020  12:03

Yarış güzergahında kapanan yol sebebiyle 1 saat bekleyen araçlar uzun kuyruklar oluşturdu

Kış Döneminde Antalya turizmini canlandırmayı hedefleyen uluslararası Grandprix Manavgat Kış Sezonu Antrenman Serisi hafta sonunda Manavgat’ta gerçekleştirildi

+
-
Side Antik Kent merkezinden start alan yarış nedeniyle Manavgat-Akseki yolunda kilometrelerce araç kuyruğu oluşurken vatandaşlar saatlerce beklemek zorunda kaldı. Araçların büyük çoğunluğunu hafta sonunu aileleriyle kara giderek değerlendirmek isteyenler oluştururken, Konya’dan hızlı trene gitmekte olan otobüslerin de olduğu gözlendi.

Sabah saatlerinde Side Antik Kent merkezinden start alan yarış nedeniyle Manavgat-Akseki Karayolu Hacıobası Mahallesi sınırlarında araçların geçişine izin verilmezken kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Saatlerce araçlarında mahsur kalan vatandaşlar, bu duruma tepki gösterdi. Uygulamayı keyf olarak nitelendiren vatandaşlar spora ve yarışmaya karşı olmadıklarını, bu tür yarışların daha uygun güzergahlarda vatandaşlar bilgilendirilmek suretiyle yapılması gerektiğini dile getirdiler. Vatandaşlar, en azından Manavgat-Alanya Karayolundan Akseki kavşağında bilgilendirme yapılabileceğini böylelikle vatandaşların bu yola girerek mahsur kalmaktan kurtulmuş olabileceğini de sözlerine eklediler.

ANTALYA/İHA


(FOTOĞRAF)


GÜNÜN VİDEOSU

Koronavirüs hastasına suni teneffüs

Koronavirüs salgını nedeniyle 2 bin 749 kişinin hayatını kaybettiği Çin''de, markette bir anda yere yığılan yaşlı adama bir doktorun her türlü riski göze alarak hiç düşünmeden suni solunum yapması sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı.

DİĞER HABERLER
İşçisini döverek öldürdü
Kadıköy'de minibüs terörü
Kuzey Ege'de yeni iptaller
Feribot karaya oturdu
Yeni umre kaydı alınmayacak
Robin Hood İzmir'de ortaya çıktı
Bıraktığı miras omuzlarımızda