Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? MSB celp tarihlerini açıkladı

Kasım celbi ile silahaltına alınacak olan asker adaylarının heyecanlı bekleyişi devam ederken, askerlik yerlerinin açıklanacağı tarihler MSB tarafından açıklandı…

Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? MSB celp tarihlerini açıkladı

Milli Savunma Bakanlığı’nın, celp tarihleri ile ilgili yaptığı açıklama ile birlikte, kasım ayı askerlik yerleri belli oluyor. Vatani görevini yapmak üzere askere gidecek olan erlerin merakla beklediği kasım celbi askerlik yerleri bugün açıklanıyor. Öte yandan askere gidecekler, askerlik yerlerinin açıklanmasının ardından önce Kovid-19 anketi dolduracak sonra da test yaptıracak…

ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Kasım celbi ile vatani görevini yapacak olan asker adaylarının seçim ve sınıflandırma sonuçları 23 Ekim 2020'de e-Devlet kapısı üzerinden açıklanacak.

SEVK TARİHLERİ BELLİ OLDU

Kasım celbinin açıklanmasının ardından; er/erbaş ve yedek subay /astsubay adaylarının sevkleri ise şu tarihlerde olacak:

Bedelli Er: 3 Ekim 2020 Cumartesi (Ekim celp ve sevk dönemi)

Erbaş/Er, Yedek Subay/Astsubay Adayları:  30 Ekim 2020 Cuma (1’inci grup)

Bedelli Er: 21 Kasım 2020 Cumartesi (Kasım Celp ve Sevk Dönemi)

Er/Erbaş: 25 Kasım 2020 Çarşamba (2’nci grup)

Er/Erbaş: 24 Aralık 2020 Perşembe (3’üncü grup)

askerlik-yerleri-aciklandi-mi-msb-celp-tarihlerini-paylastii-1.jpg

ASKERLİK YERİ SORGULAMA NEREDEN VE NASIL YAPILACAK?

Kasım celbi ile askere gidecek adaylar, askerlik yeri sorgulama işlemini, e devlet üzerinden yapabilecek. TC kimlik numarası ve bireysel şifreleri ile sisteme giren adaylar askerlik yerlerini kolaylıkla öğrenebilecek. Haberimizde bulunan linke tıklayarak askerlik yerinizi öğrenebilirsiniz…

ASKER ADAYLARI İÇİN KOVİD-19 ÖNLEMLERİ

Kasım celbi ile askere gidecek olan adayların, sevk belgelerinin alınabildiği süre içerisinde e- devlet üzerinden Kovid-19 anketini doldurmaları gerekiyor. Anketi dolduran asker adayları, sistem üzerinden yönlendirildikleri sağlık kuruluşuna giderek Kovid-19 testi yaptıracaklar.

Kovid-19 testi pozitif çıkan asker adayları ve yakın çevresinde pozitif vaka bulunduğu için temaslı listesinde yer alan asker adayları ve test sonucu sevk süresine kadar çıkmayanlar test sonucu sonradan negatif çıksa bile bir sonraki dönemde sevke tabi tutulacaklar.

Yapılan Kovid-19 testi negatif çıkanlar ve temaslı listesinde olmayanlar, sevk belgelerini yine e devlet üzerinden alabilecekler.

Sevk belgelerini alan asker adayları birliklerine teslim oluncaya kadar Devlet kurumları tarafından ilan edilen Kovid-19 kapsamındaki tüm önlemlere uymalı, asker eğlencelerine uğurlama törenlerine kesinlikle katılmamalıdır.

Diğer yandan belirtilen sağlık kuruluşlarında Kovid-19 testi yaptırmayan asker adaylarının sevk işlemi yapılmayacak ve bakaya işlemine tabi tutulacaklar.

Pandemi nedeniyle hastalığın bulaş riskini en aza indirgemek amacıyla asker sevkleriyle ilgili bütün işlemler e devlet üzerinden yapılırken, mecbur kalınmadıkça askerlik şubelerinde herhangi bir işlem yapılmayacak.

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN