Back To Top
Ekonomi Kulübü’nden ‘İncir’ teşekkürü

Ekonomi Kulübü’nden ‘İncir’ teşekkürü

 - Son Güncelleme: 08.10.2019 Salı 12:23
Ekonomi Kulübü’nden ‘İncir’ teşekkürü
- A +

AYDIN (İHA) – Aydın’da haftalardır gündem olan incirin üreticinin elinde kalması sorunu AK Parti Aydın Milletvekillerinin girişimleri sonucu çözüme kavuştu

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından incir alınacak olması Aydın’da sevinçle karşılandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Ekonomi Kulübü Aydın Şubesi incirin, TMO’nun alıp yaptığı ürünler arasına girmesinde emeği olan herkese teşekkür etti.

Ekonomi Kulübü Aydın Şubesi yönetim kurulu üyesi ziraat mühendisi Ahmet Çay, TMO’nun incir alımına başlaması ile ilgili yaptığı açıklamada “Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) yeni dönemde incir alımına başlayacak. AK Parti 29. Dönem İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda ilimiz Aydın’ın en önemli gelir kaynağı ve mahsullerinden olan incirin alımına başlaması kararı alındı. AK Parti Aydın milletvekillerinin girişimi neticesinde Cumhurbaşkanımızın oluru ile değerimiz ve değerlimiz incir de artık TMO’nun alım yaptığı ürünler arasına girdi. TMO’nun alıma geçmesi ile artık Aydınımız’ın sembolü olan incir, değerine yakışır yerini almış olacaktır. Bu bağlamda incir üreticilerimiz de daha iyi gelirler elde edebilecek ve incirin yerli ve milli ekonomimize katkısı da artmış olacaktır. Tüm çiftçilerimiz, halkımız ve vatandaşlarımız için bu girişimin hayırlı olmasını temenni eder; başta Cumhurbaşkanımız ve Tarım Bakanımız olmak üzere milletvekillerimize teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.

AYDIN/İHAX

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN