Bahadır Erdem kimdir, aslen nereli? İşte hayat hikâyesi

Birçok ICC tahkim mahkemesinde hakemlik yapan İYİ Partili Bahadır Erdem, hukukçu kimliğiyle ön plana çıkmaktadır. Bahadır Erdem, 2009’da Milletlerarası Özel Hukuk Anabilim Dalında profesör olarak İstanbul Üniversitesi’ne atandı.

Bahadır Erdem kimdir, aslen nereli? İşte hayat hikâyesi

Avukatlık, arabuluculuk, bilirkişilik, hakemlik ve danışmanlık da yapan İYİ Partili Bahadır Erdem, Adalet Bakanlığı Komisyonu Üyesi olarak Kanun'un kabul edilmesine kadar görev yaptı. Bahadır Erdem, Türk Eğitim Vakfı mütevelli heyeti üyeliği ve Melek Yatırımcılar Derneği yönetim kurulu üyeliği de yaptı.

BAHADIR ERDEM KİMDİR?

1964’te doğan Bahadır Erdem’in annesinin adı Bingül, babasının adı da Sami Bey’dir. TED Ankara Koleji’nde lise eğitimini tamamlayan Bahadır Erdem, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Yüksek lisans eğitimini 1992’de, Doktorasını da 1998’de İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Bölümünde tamamlayan Bahadır Erdem, 2000’de Yard. Doçent, 2004’te Doçent, 2009'da da Milletlerarası Özel Hukuk Anabilim Dalında profesör olarak üniversiteye atandı.
 
Üniversitede kanunlar ihtilafı, milletlerarası özel hukuk, fikri mülkiyet hukuku, uluslararası bireysel davalar, yabancılar hukuku ve Türk Vatandaşlık hukuku üzerine dersler veren Bahadır Erdem, bunun dışında 1999’da kurduğu Erdem Hukuk Bürosu’nda da çalışmalarını devam ettirdi.

İYİ Parti'de siyaset hayatını devam ettirirken İYİ Parti Adalet ve Hukuk Politikaları Genel Başkan Yardımcısı ve İYİ Parti GİK Üyeliği de yapan Bahadır Erdem, Aile Hukuk Derneği Başkanlığı da yapmıştır.

bahadir-erdem-kimdirr-1.jpg

27 Kasım 2007 tarihli ve 5718 sayılı Milletlerarası Özel Hukuk ve Usul Hukuku Hakkında Kanun'un, tüm hazırlık çalışmalarında bulunan Bahadır Erdem, Adalet Bakanlığı Komisyonu Üyesi olarak Kanun'un kabul edilmesine dek aktif görev almıştı. 2004-2010 yılları arasında Türkiye'deki üniversiteleri temsilen Türk Patent Enstitüsü Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdüren Bahadır Erdem, Özel Hukukun Uyumlaştırılmasına İlişkin Uluslararası Enstitü'nün (UNIDROIT) Yönetim Konseyine seçilen Türkiye'nin ilk resmî üyesi olarak ön plana çıkmıştır.

Aynı anda Türk Eğitim Vakfı mütevelli heyeti üyesi olan Bahadır Erdem, Melek Yatırımcılar Derneği yönetim kurulu üyeliğini de devam ettirmektedir.

Avukatlık, milli ve milletlerarası tahkim alanında arabuluculuk, hakemlik, bilirkişilik, danışmanlık da yapan Prof. Bahadır Erdem, birçok ICC tahkim mahkemesinde hakemlik yapmıştır.

Aslen Malatyalı olan Prof. Dr. Bahadır Erdem, Sibel Erdem ile evlidir.

15 TEMMUZ’DA ATTIĞI TWEETLER NEDENİYLE GÜNDEM OLDU

15 Temmuz günü CNN ekranlarında olduğunu ve kendilerini alelacele evlere yolladıklarını söyleyen Bahadır Erdem, ‘Gencler ben CNNden sy nda ayrildim oly cok cok ciddi evlerinize donun lutfen evdeyseniz çikmayin yorum yapan tweetler falan atmayin’ açıklamasıyla bir kısım tarafından FETÖ’cülükle suçlandığına işaret edereki, ’15 Temmuzda CNNde canlı yayındaydım Bizler alelacele evlere yollanırken cuma gecesi dışarda olan öğrencilere olan bitenin tehlikeli olduğunu kendilerini korumalarını söylemek içindir Ayrıca Cumhurbaşkanının milleti sokağa çağırmasından çok önce atılmıştır Hiç boşuna yorulmayın’ ifadelerini kullandı.

Erdem, özetle şunları söyledi;

Erdem, ‘Anlaşılan o ki bazı müptezeller benden de FETÖcü çıkarmaya çalışyor Fethullahın Türkiyeye dönüşü tweetinin başında başka tweetler var Bu ülkeye verdiği zararları ülkede rejimi değiştirmek istediğni söyleyen ve eleştiren bir kaç tweetten biridir o Sizler aradan onu beğenmişsiniz’ açıklamasında bulundu.

ekran-resmi-2020-10-30-12-18-22.png

Hukuk ve ülkenin aydınlık geleceği birliği için bu işi yaparken
Sn Cumhurbaşkanının bile maalesef ki söz söylediği bir akademisyen olarak en ufak bir yamuğum olaydı OHAL süreçlerni geçiren devletimiz ortaya kırk kere çıkartırdı
Demem o ki boşuna yorulmayın
Ben çok açık bir adamım

ekran-resmi-2020-10-30-12-18-30.png

Bu ülke yıllardır ne kadar zavallı bir anlayışla mücadele etmek zorunda kalıyor
Bir adamın fikirlerine karşı çıkamıyorsan karşısında aciz kalıyorsan hemen iftira atma yöntemi
Bu acizlik ve korkaklık ülkeyi çürütüyor
Beyler ben 5 yıldır tek başıma tvlerde hakkı hukuku savunuyorum


 

YORUMLAR (1)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
1 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN