Bangladeş'te mülteci kampında yangın: 3500 kişi yangından etkilendi

Bangladeş'in Cox's Bazar kentinde bulunan mülteci kampından yangın çıktı. Yangında 550'den fazla kamp evi alevlere teslim oldu. Mültecilere malzeme, kışlık giysi, sıcak yemek ve tıbbi bakım sağlandığı belirtilerek, "Güvenlik uzmanları yangının nedenini araştırmak için yetkililerle irtibat kuruyor" denildi.

Bangladeş'te Cox's Bazar mülteci kampında çıkan yangında 550'den fazla kamp evi alev aldı. Yangın kısa sürede yayılarak evleri sardı. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNCHR) tarafından yapılan açıklamada,  yangında yaklaşık 3 bin 500 kişinin yaşadığı 550'den fazla kamp evinin, 150 dükkanın ve kar amacı gütmeyen bir kuruluşa ait tesisin zarar gördüğü söylendi.  Mültecilere malzeme, kışlık giysi, sıcak yemek ve tıbbi bakım sağlandığı belirtildi ve güvenlik uzmanlarının yangının nedenlerini araştırmak için yetkililerle irtibat kurduğu belirtildi.

"HER ŞEY YANDI HERKES AĞLIYOR"

Kamptaki mültecilerden Muhammed Arakani, bir bloğun tamamen yandığını belirtti. Arakani,"Her şey yandı. Herkes ağlıyor. Tüm eşyalarını kaybettiler. Her şeyini kaybettiler, tamamen yandılar, tüm mallarını kaybettiler" ifadelerini kullandı. Şu ana kadar herhangi bir can kaybı bildirilmedi. Yangının çıkış nedeninin henüz bilinmemesiyle beraber, evlerin de yeniden inşa edilip edilmeyeceğine veya mültecilerin taşınmasına yönelik herhangi bir açıklama da yapılmadı.