Back To Top
Sason’da minik öğrenciler ebru sanatı ile tanıştı

Sason’da minik öğrenciler ebru sanatı ile tanıştı

Sason’da minik öğrenciler ebru sanatı ile tanıştı
- A +

Batman’ın Sason ilçesinde Çok Amaçlı Toplum Merkezi (ÇATOM) el sanatları eğitmeni tarafından anaokulu öğrencilerine ebru sanatı tanıtımı yapıldı

Bir anaokulu bahçesinde öğrencilerle bir araya gelen ÇATOM el sanatları eğitmeni Sevgi Cihan, Renklerin Dansı Projesi kapsamında, farklı renk ve tekniklerle yapılan ebru sanatını minik öğrencilere tanıttığını söyledi.

Ebru sanatı ile tanışan öğrencilerin çok severek bu işi yaptığını belirten okul müdürü Cihan Kaya da çalışmaların öğrencilerin okul ile olan bağını güçlendirdiğini söyledi. Kaya, "Ebru sanatını öğrencilerimiz şaşkınlıkla izledi ve hemen yapmak istediklerini gördük. Öğrencilerimize okulu sevdirme ve eğitim öğretime hazırlama konusundaki projelerimiz ve etkinliklerimiz devam edecektir. Davetimiz üzerine okulumuza gelerek öğrencilerimize bu güzel sanatı tanıtan Sevgi Cihan’a çok teşekkür ederim” dedi.

Ebru sanatıyla tanışan öğrenciler programın sonunda yaptıkları resimlerle toplu fotoğraf çektirdi.

BATMAN/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN