04.04.2020  15:31
KAYNAK: 
İSTANBUL/AA

Belarus'ta lige devam!

Belarus Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Sergei Zhardetski, ülkede koronavirüs pandemisine rağmen devam eden lig maçlarının ertelenmesi için sebep olmadığını söyledi.

+
-

ABD'nin spor kanallarından ESPN'e açıklamada bulunan Sergei Zhardetski, salgınla ilgili durumu her gün değerlendirdiklerini belirterek "Sağlık sistemimize güvenimiz tam. Bu yüzden şu anda lig maçlarının ertelenmesi için hiçbir sebep yok." ifadelerini kullandı.

Birçok ülkenin salgın sebebiyle ciddi problemler yaşadığının farkında olduklarını kaydeden Zhardetski, "Belarus'ta yetkili mercilerle irtibat halindeyiz ve ligin devam etmesi konusunda uzlaşma sağlandı. Karşılaşmalarda ortalama binin üzerinde taraftar oluyor. Taraftarların maçları sosyal mesafe göz önünde bulundurularak izlemelerini sağlıyoruz." yorumunu yaptı.

Rusya, İsrail ve Hindistan gibi ülkelerle yeni yayın anlaşmaları yapılmasıyla ilgili görüşü sorulan Zhardetski, "Belarus futbolunun popülerleşmesi tabii ki güzel. Yeni anlaşmalar imzalandı ve birkaç ülke daha ligi yayınlamaya başladı ancak böyle bir durumda olaya ticari açıdan bakmak doğru olmaz." şeklinde konuştu.

4 KİŞİ KORONAVİRÜSTEN ÖLDÜ

Belarus'ta şu ana kadar 351 kişide tespit edilen Kovid-19 nedeniyle 4 kişi hayatını kaybetti.

Üçüncü hafta maçları yapılan Belarus Premier Lig'de 2020 sezonu, 19 Mart'ta başlamıştı.

DİĞER HABERLER
Toplu ulaşımda yeni dönem başladı
Bana yapamazlar kardeşim
Üniversite sınav yerleri bu ay açıklanacak
Karadeniz için sağanak uyarısı
Mesleki yeterlilik sınavı ne zaman yapılacak?
YKS sınav ücreti nasıl ödenir, son gün ne zaman?
MEB'in telafi eğitimleri ne zaman başlayacak?