10.09.2020  11:11
SON GÜNCELLEME: 
17.09.2020  12:02
KAYNAK: 
KARAR.COM

Beren Saat'in yeni dizisi Atiye 2. yeni sezon ne zaman? (Atiye izle)

Online dizi-film platformu Netflix'in ilgiyle takip edilen yerli dizilerinden biri olan Atiye'nin 2. sezon tarihi belli oldu. Başrollerinde Beren Saat ve Mehmet Günsür'ün yer aldığı dizi, Şanlıurfa'da insanlığın ilk yerleşim yeri olarak kabul edilen Göbeklitepe'de mistik ve tarihi olaylara değiniyor. 2. yeni sezon fragmanı yayınlanan 'Beren Saat'in yeni dizisi' Atiye, eylül ayında Netflix'te yayınlanacak. İşte, 'Atiye izle' bilgileri...

+
-

'Beren Saat hangi dizide oynuyor?', 'Beren Saat'in yeni dizisi Atiye ne zaman başlayacak?', 'Atiye 2. sezon tarihi belli oldu mu?', 'Atiye konusu ne ve oyuncuları kimler?' sorularının yanıtlarına sayfamızda yer verdik. ABD merkezli online dizi-film platformu Netflix'in yerli yapım dizisi Atiye'nin geçen yıl yayınlanan birinci sezonunun ardından ikinci sezonunun ne zaman yayınlanacağı merak ediliyordu. Diziseverlerin heyecanla beklediği dizinin 2. yeni sezon fragmanı ve tarihi belli oldu. Detaylar haberimizde...

ATİYE 2. YENİ SEZON FRAGMANI

ATİYE 2. YENİ SEZON NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Geçtiğimiz yılın son günlerinde yayınlanan Atiye dizisinin 2. sezonu, 10 Eylül 2020 Perşembe günü ücretli olarak hizmet veren dijital dizi-film platformu Netflix'te 8 bölüm olarak yayınlanacak. Dizinin 3. sezonu da 2021 yılında yayınlanacak ve 24. bölümüyle final yapacak.

ATİYE DİZİSİ HANGİ KANALDA? NASIL İZLENİR?

Online dizi-film platformu Netflix'in geçen yıl ilgiyle izlenen yerli dizisi Atiye'nin 2. yeni sezon tanıtımı izleyicilerle buluştu. Başrollerini Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger ve Melisa Şenolsun'un paylaştığı Atiye'nin 2. yeni sezonu 10 Eylül 2020 Perşembe günü Netflix platformunda izlenebilecek.

Tanıtım videosunun açıklamasında, "Bildiğin her şeyin ötesinde başka gerçekler var. Atiye, ikinci sezonuyla 10 Eylül'de sadece Netflix'te" ifadelerine yer verdildi.

ATİYE NASIL İZLENİR? ATİYE İZLE

Ücretli üyelik gerektiren online dizi-film platformu Netflix'te yer alan dizinin tüm bölümlerine BURAYA tıklayarak izleyebilirsiniz. Atiye dizisini izlemek için Netflix üyesi olmanız gerekiyor.

NETFLIX ÜYESİ OLMAK İÇİN TIKLAYIN

Netflix, aylık abonelik ile çalışan dijital bir platformdur. 'Temel' üyelik ile abonelik başlatmak isterseniz aylık fiyatı 25,99 TL olarak belirtiliyor. Fakat bu seçenek ile yayınları HD kalitede izlemeniz mümkün olmuyor. 'Temel' üyelik yerine 'Standart' üyeliğe abonelik başlatarak HD kalitede yayın izleyebilirsiniz. 'Standart' üyelik ücreti aylık 27,99 TL ödemeniz gerekiyor ve aynı anda sadece 2 yayın izleyebilirsiniz. Netflix sisteminde en donanımlı paket ise aylık 39,99 TL olarak belirlenmiş. Bu paket 'Premium' olarak adlandırılıyor ve ultra HD kalitede yayın izleme şansını sunuyor. Buna ek olarak aynı anda 4 yayın izleme şansına sahip oluyorsunuz.

ATİYE DİZİSİNİN KONUSU NE?

Atiye, ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul'da sade ve mutlu bir hayat sürmektedir, ta ki dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe'de yapılan bir keşifle hayatı değişene kadar. Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfeder. Atiye ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar verir. Bu gizem perdesi aralandıkça Atiye'nin karşısına çıkan olaylar ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulatacaktır.

ATİYE OYUNCULARI KİMLER?

OG Medya'nın yapımcılığı üstlendiği, Jason George ve Nuran Evren Sit'in senaryosunu kaleme aldığı, yönetmenlik koltuklarında Ozan Açıktan ve Gönenç Uyanık'ın oturduğu, Atiye'nin oyuncu kadrosunda; Beren Saat (Atiye), Mehmet Günsür (Erhan), Metin Akdülger (Ozan), Melisa Şenolsun (Cansu), Başak Köklükaya (Serap), Meral Çetinkaya (Zühre), Civan Canova (Mustafa), Tim Seyfi (Serdar), Hazal Türesan (Hena), Cezmi Baskın (Erhan'ın hocası), Senan Kara, Selma Ergeç (Umut), Lara Tonka (Aden) gibi isimler yer alıyor.

ATİYE NEREDE ÇEKİLİYOR?

Mistik ve tarihi olaylara değinen konusuyla dikkat çeken Atiye dizisi, Şanlıurfa'da yer alan ve dünya üzerinde ilk insan hayatının izlerinin bulunduğu Göbeklitepe'de çekildi. İstanbul sahneleri ise ağırlık olarak Avrupa Yakası'nda yer alan Beşiktaş, Sarıyer, Şişli ilçeleri ise Arnavutköy semtinde çekildi.

GÖBEKLİTEPE NEREDE VE SIRRI NE?

Göbeklitepe, Şanlıurfa il merkezinin yaklaşık olarak 22 km kuzeydoğusunda, Örencik Köyü yakınlarında yer alan dünyanın bilinen en eski kült yapılar topluluğudur. Bu yapıların ortak özelliği, T biçimindeki 10-12 dikilitaş yuvarlak planda dizilmiş, araları taş duvarla örülmüştür.

Türkiye'nin belki de en gizemli antik bölgesi olan Göbeklitepe'ye yapılan ziyaretler kış aylarında da devam ediyor. Turizmde 2019'un 'Göbeklitepe Yılı' ilan edilmesinin de bunda etkisi var. İnşa nedeni bilinmeyen ve vaktiyle kasten toprağın altına gömülen Göbeklitepe, tam 12 bin yıldır ayakta. Göbeklitepe’nin sırrı halen çözülebilmiş değil…

DİĞER HABERLER
24 Eski hakim ve savcıya müebbet talebi
Bu iyi haber inanılmaz talep var!
FETÖ'ye operasyon dalgası
Türkiye ile Yunanistan görüşmeye hazır
Türkiye'den yeni Navtex
CHP bile, AK Parti’nin bana yaptığını yapmadı
Diplomasi fırsatını değerlendirelim