11.02.2020  11:32

Vali Şentürk’ten Osmaneli OSB ve tarihi konaklarda inceleme

Bilecik Valisi Bilal Şentürk, Osmaneli ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) ve tarihi Osmaneli konaklarında incelemede bulundu

+
-

Vali Şentürk, Osmaneli Kaymakamı Naif Yavuz, Belediye Başkanı Münür Şahin, İl Genel Meclisi üyeleri ile birlikte OSB’den talepte bulunan sanayi kuruluşlarının yatırım yapacağı arazilerde incelemede bulunarak bilgi aldı. Kırsal kesimde tarımsal üretimin artırılması ve üretilen ürünlerin pazarlanabileceği ’’köylü pazarı’’ oluşturulması planlanan İstanbul ve İznik karayolları üzerindeki alanda da incelemelerde bulunan Vali Şentürk, Bilecik’in tarımsal potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek istediklerini söyledi.

Osmanlı Devletinin temellerinin atıldığı bölgelerden olan ve hemen hemen her köşesinde o döneme ait izler taşıyan tarihi konakların turizme kazandırılması amacıyla belediye tarafından restorasyonu yaptırılan konakları gezen ve Belediye Başkanı Şahin’den bilgi alan Vali Şentürk, kısa sürede hizmete sunulacak konakların tarihi ve kültürü yaşatacağını kaydetti.

24 derslikli Balaban İlköğretim Okulunda devam eden inşaatta incelemenin ardından Osmaneli Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezindeki ’’Lefke bezi’’ dokuma atölyesini ziyaret eden ve usta öğretici Gülay Durak’dan bilgi alan Vali Şentürk, kursiyerlerle sohbet ederek, Lefke bezinin Bilecik’in turizmine büyük katkı sağlayacağına inandığını ifade etti.

BİLECİK/İHA


(FOTOĞRAF)
GÜNÜN VİDEOSU

Koronavirüs hastasına suni teneffüs

Koronavirüs salgını nedeniyle 2 bin 749 kişinin hayatını kaybettiği Çin''de, markette bir anda yere yığılan yaşlı adama bir doktorun her türlü riski göze alarak hiç düşünmeden suni solunum yapması sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı.

DİĞER HABERLER
ABD'li mevkidaşıyla görüştü
İlmi görüşler kurumlara değil kişilere aittir
Hong Konglulara havadan para
İdlib müzakereleri sona erdi
Türkiye milli bekasını savunmaktadır
'Cesur Başkale' kod adlı terörist yakalandı
Yalova Belediye Başkanı görevden alındı