01.12.2019  09:58

Oto lastikçilerde kış lastiği mesaisi

Bugün başlayan kış lastiği zorunluluğu uygulaması oto lastikçilerde yoğunluğa neden oldu

+
-
Sürücüler, sabah erken saatlerden itibaren lastik değiştirmek için işletmelere geldi.

Ülke genelinde olduğu gibi Bingöl’de de 1 Aralık kış lastiği uygulaması bugün itibarıyla başladı. Kış lastiği uygulamasında ceza yememek ve kazaların önüne geçmek için lastikçilere akın eden araç sahipleri, uzun süre lastik değişimi için sıra bekledi. Bingöl’de yaklaşık 15 yıldır oto lastik işi yapan Nusret Kızılarslan, “Kış lastiği zorunluluğu başladı, bir haftadır da çok yoğunuz. Müşterilerimizin bizlere biraz tolerans tanımaları lazım. Randevulu çalışmalarını istiyoruz, bizlere randevulu gelsinler. Lastik işi çok zor bir meslek, çok yoğun bir stres altındayız. 2019 itibarıyla geçen yıllara rağmen bu yıl daha bir yoğunluk var. Yağışlar bastırdı, havalar soğudu, yola gidenler var, il dışına gidenler var. Yoğunluğun nedenleri budur” dedi.

Lastik değişimine gelen araç sahiplerinden Ahmet Dengeşik, “Doğuda malum kışlar çok sert ve çetin geçer. Bizde kar yağışına yakalanmadan önce lastiklerimizi değiştirelim dedik. Trafiğe çıktığımız zaman birlikte yol aldığımız diğer sürücüler için, onların güvenliği için lastiklerimizi değiştirmek zorundayız. Kış başlamadan önce umarım herkes araç lastiklerini değişir” diye konuştu.

Tüm sürücülerin kış lastiği uygulamasına dikkat etmesi gerektiğini dile getiren Hakim Bayraktar ise, “Malumunuz havaların soğumasıyla birlikte ilçelerde de kar yağışı başladı. İl merkezinde de artık karın düşmesi an meselesi. 1 Aralık itibariyle zaten var olan bir zorunluluk var. Bizlerde bundan dolayı kış lastiklerimizi taktık. Kazasız, belasız güzel bir kış diliyoruz. Tüm sürücülerin bu hassasiyeti göstermesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

BİNGÖL/İHA


(FOTOĞRAF)


GÜNÜN VİDEOSU

İsrail cenazeye bile zulmetti

İsrail askerlerinin, abluka altındaki Gazze Şeridi''nde şehit ettikleri Filistinlinin naaşına yaptıkları zulüm kameralara yansıdı. Görüntülerde, buldozer kullanan İsrail askeri, Filistinli şehidin naaşını almaya çalışırken cesedi parçalayıp ardından sürüklüyor

DİĞER HABERLER
İstiklal Marşı da kavgayı durduramadı
Biri daha oğluna kavuştu
6 il için kar uyarısı
Fatih Camii avlusunda kan aktı
Müdür odasında veli dehşeti
Üç Aylar’a kavuştuk
KPSS 2020/4 tercih sonuçları bekleniyor