Back To Top
Çankırı Belediyesi 11 yılda 1730 çocuğu sünnet ettirdi

Çankırı Belediyesi 11 yılda 1730 çocuğu sünnet ettirdi

Çankırı Belediyesi 11 yılda 1730 çocuğu sünnet ettirdi
- A +

Çankırı Belediyesinin sünnet hizmetlerinden 11 yılda 1730 çocuk faydalandı

Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Recep Tayyip Erdoğan Parkı’nda düzenlenen 11. Geleneksel Sünnet Şöleni’nde ücretsiz olarak sünnet ettirilen 105 çocuğun ailelerinin mutluluğunu ve heyecanını paylaştı. Çankırı Belediyesinin 11. Geleneksel Sünnet Şöleni’ne katılan çocuklar, eğlenceli bir gün geçirdi. Belediye tarafından hastane ortamında doktor gözetiminde ücretsiz olarak sünnet ettirilen çocuklar, aileleri ile birlikte Milli İrade Meydanı’ndan Recep Tayyip Erdoğan Parkı’na konvoy eşliğinde geldi. Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Mevlid-i Şerif’in okunduğu şölende şehitler için de dualar edildi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı sünnet şöleninde konuklara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Göreve geldikleri günden beri toplumun her kesimi ile tek tek ilgilenip yüz yüze iletişime geçerek istek ve önerilerini dinlediklerini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Boz, "Memleketimizin neresinde bize ihtiyaç duyulsa orada olmaya ve çocuğu, genci, yaşlısı, kadını, erkeği herkesle gönül köprülerimizi sağlamlaştırmaya çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız kapsamında çocuklarımız için bu yıl 11.sini düzenlediğimiz Sünnet Şöleni için de çok mutlu ve heyecanlıyız. Çankırı’da son 11 yılda 1730 çocuğumuz sünnet hizmetimizden faydalandı. Bu sene de ailelerimizin ilgisi oldukça yüksekti. 105 çocuğumuzun böylesi özel gününde ailelerimiz ile birlikte olmaktan mutluyuz. Çankırı halkına gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Boz, konuşmasının ardından sünnet çocukları ve onların aileleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sünnet Şöleni’ne katılarak aileleri yalnız bırakmayan Çankırı Milletvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu ise yaptıkları her hizmette halkın desteğini ve duasını hissettiklerini belirterek vatana ve millete hayırlı evlatlar yetiştirilmesi için aileler ile birlikte taşın altına ellerini koymaya her zaman hazır olduklarını belirtti. Akbaşoğlu, sosyal belediyecilik alanında Çankırı Belediyesinin marka bir belediye olduğunu vurgulayarak Belediye Başkanı Hüseyin Boz’a ve ekibine teşekkür etti.

ÇANKIRI/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN