Back To Top
Çankırı’da ’Otizm Farkındalık Yürüyüşü’

Çankırı’da ’Otizm Farkındalık Yürüyüşü’

Çankırı’da ’Otizm Farkındalık Yürüyüşü’
- A +

Çankırı’da "2 Nisan Otizm Farkındalık Günü" yürüyüşü yapıldı

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü’ne dikkat çekmek için Kucaklama taşından Karatekin Parkı’na kadar yürüyüş düzenlendi. Karatekin Parkı’nda yapılan basın açıklaması sonrasında program sona erdi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım yaptığı açıklamada, "Nisan ayı Birleşmiş milletler tarafından bütün dünyada Otizm Farkındalık ayı 2 Nisan ise Dünya Otizm Farkındalık Günü olarak ilan edilmiştir. Otizm Farkındalık Günü’nün amacı otizmli bireylerin toplumun bir parçası olduğunu bir kez daha hatırlatmak ya da var olan farkındalığı artırmaktır. Bu amaçla Nisan ayı boyunca tüm dünyada otizm konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapılmaktadır" dedi.

Yıldırım’ın konuşması sonrasında katılımcılar tarafından gökyüzüne mavi balonlar uçuruldu.

Programa Vali Hamdi Bilge Aktaş, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

ÇANKIRI/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN