02.04.2020  15:34
SON GÜNCELLEME: 
03.04.2020  00:46

CHP'den Erdoğan'a yardım kolisi tepkisi: Bir resmini koymamış

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Türkiye'nin İtalya ve İspanya'ya yardım göndermesine ilişkin olarak, "Bir resmini koymamış. Belediyelerimiz devlet içinde devlet değildir. Onlara kanunla verilmiş görevler vardır. Ve bunları yapıyor ve sana rağmen de yapmaya devam edecek" diye konuştu. 

+
-

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Türkiye'nin İtalya ve İspanya'ya yardım göndermesine ilişkin olarak, "Sayın cumhurbaşkanı devlet içinde devlet diyordu ya işte bunun çok güzel bir örneği gazetelerde boy boy resimlendi" dedi. 

Türk bayrağı'nı gösterek 'Devlet budur' diyen Altay, yardımların Cumhurbaşkanlığı forsuyla gitmesini eleştirdi. Altay, "Devletin içideki devlet budur işte. Bir resmini koymamış. Belediyelerimiz devlet içinde devlet değildir. Onlara kanunla verilmiş görevler vardır. Ve bunları yapıyor ve sana rağmen de yapmaya devam edecek" diye konuştu. 

Altay, "Ben isterimki İtalya'ya giden koli de Türkiye Cumhuriyeti'nin al bayrağı olsun" ifadesini kullandı. 

ÖMER ÇELİK: FORSUN YANINDA BAYRAĞIMIZ DA BULUNUYOR

İtalya ve İspanya'ya gönderilen yardım kolileriylle ilgili açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Yardım kolilerinin üzerinde Cumhurbaşkanlığı Forsu ile beraber olan bayrağımızı görmemekte ısrar etmek, siyasi hastalık üretmeye bugünlerde bile ara vermemenin bir neticesidir." değerlendirmesinde bulunmuştu.

DİĞER HABERLER
Bağcılar'da 10 bin seccade dağıtılacak
Aranan göktaşı Erzurum'da bulundu
Gözler Beştepe'de
Cennette 120 gün geçirdim
CHP'li Mahmut Tanal'a ölüm tehdidine takipsizlik
Bir Zamanlar Çukurova bu hafta da yok
Mucize Doktor'u yeni bölümü heyecanla bekleniyor