10.04.2020  20:11
SON GÜNCELLEME: 
10.04.2020  20:13

Çiğli Belediyesi'nden sağlıkçılara 'Entübe Kutusu'

Koronavirüs salgını ile mücadele eden sağlık çalışanları için maske ve siperlik üreten Çiğli Belediyesi, bu kez hayati önem taşıyan 'Entübe Kutusu' üretimine başladı. Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, doktor ve hemşirelerin daha fazla ihtiyaç duyduğu entübe kutusu üretimiyle koronavirüs ile mücadele sürecinde bir başka ilke daha imza atmış oldu.

+
-

Ürettiği maskeleri ve PVC su borularından yapılan siperlikleri hastane yönetimlerine teslim eden Çiğli Belediyesi, sağlık hizmeti sektöründe yeni Covid-19 pandemisinin meydana getirdiği enfekte hastalığının aşamasına yardımcı olmak için yoğun bakım hastalarına geliştirilmiş pleksiglass şeffaf malzemelerden üretilen entübe virüs koruma kutularının üretimine başladı.

HASTANELERE TESLİM EDİLMEYE BAŞLANDI

Entübasyon sırasında hastanın başını örten entübe kutuları, Çiğli Belediyesi tarafından hijyenik şartlarda paketlenip, ihtiyaç duyulan hastanelere teslim edilmeye başlandı. Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Covid-19 vaka sayılarının artması sonucu hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde oluşan yoğunluk nedeniyle doktorlar ve hemşirelerin daha fazla ihtiyaç duyduğu entübe kutusu üretimiyle koronavirüs ile mücadele sürecinde bir başka ilke daha imza atmış oldu.

"BİZ SAĞLIKÇILARI, ONLAR DA BİZİ KORUYOR"

Halk sağlığını tehdit eden bu sürecin hep birlikte mücadele edilerek geride bırakılabileceğini ifade eden Başkan Utku Gümrükçü "Çiğli Belediyesi olarak biz de halkımızın sağlığını korumak adına ilk günden itibaren mücadelemizi azimle ve kararlılıkla sürdürüyoruz. Hiç kuşku yok ki insanlığın karşı karşıya olduğu bu tehditte asıl kahramanlar hastanelerde insanüstü bir çabayla mesai yapan sağlık çalışanlarımızdır. Bu süreçte ilçemizdeki hastanelerde görev yapan sağlıkçılarımızın ailelerinin her türlü ihtiyaçlarıyla ilgilenmeye devam ediyoruz. Yoğun bakım ünitelerinde solunum yetmezliği çeken hastaların sayısı her geçen gün artıyor. Bu kutular tedavi aşamasında büyük rol oynayacak" dedi.

DİĞER HABERLER
Terör pususunda yaralanan polis şehit düştü
Merkezi ezan sisteminde yeni önlem
Barış Pınarı bölgesinde 5 terörist etkisiz hale getirildi
Kaybolan kişi uçurum kenarında bulundu
Bu kez Herekol darbesi!
Kardeşini boğazından bıçakladı
Kimsenin şüphesi olmasın, hesap verecek