13.08.2020  20:28
SON GÜNCELLEME: 
13.08.2020  21:12

Çin'den korkutan açıklama: Donmuş gıdalarda koronavirüs tespit edildi

Çin'in Brezilya’dan ithal ettiği donmuş tavuk kanatlarında corona virüsü tespit edildi. Sağlık yetkilileri virüs tespit edilen markanın tüm ürünlerini takip altına alındığını açıkladı.

+
-

Çin’in Brezilya'dan ithal ettiği donmuş gıdalarda koronavirüs tespit edildi. Yetkililer yaptığı açıklamada, Longgang eyaletine bağlı Shenzhen kentine Brezilya'dan ihraç edilen donmuş tavuk kanatlarından test için alınan örneklerde corona virüsü tespit edildiğini duyurdu. Koronavirüs tespit edilen marka hakkında ise bilgi paylaşılmadı.

Shenzhen sağlık yetkilileri yaptığı açıklamada virüse rastlanan ürünler ile temas kuran kişilerin tespit edildiğini ve yapılan tüm testlerin negatif çıktığını aktardı.

Sağlık yetkilileri tavuk kanatlarının tamamının testten geçirilerek mühürlendiğini açıklarken virüs tespit edilen markanın tüm ürünlerini takip altına alındığını aktardı.

DSÖ ‘GIDADAN İNSANA GEÇMEZİ DÜŞÜK İHTİMAL’ DEMİŞTİ

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) tarafından yapılan açıklamalarda ise Covid-19'un gıdadan veya gıda ambalajlarından insana geçmesinin çok düşük bir ihtimal olduğu belirtilmişti.

Öte yandan Çin'de bugüne kadar 7 bölgede ithal edilen gıda ürünlerinin paketlerinde koronavirüs tespit edildi
 

DİĞER HABERLER
İbrahim Toru koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti
Dernek ismi vermedi
Evlenmek istediği kızın annesini öldürdü
Uğraşmak istemiyorum
Öldüren botoksla ilgili 5 yakalama kararı
Liselilere staj müjdesi
Cübbeli'nin ihbarına soruşturma başlatıldı