24.01.2020  21:28

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm kurumlarımız tedbirini aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Elazığ'da meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremle ilgili açıklama yaptı. Erdoğan, vatandaşların can güvenliği için kurumların gerekli tedbirleri aldığını ifade etti.

+
-

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı;

Elazığ’da meydana gelen ve pek çok ilimizde hissedilen depremin en az kayıpla atlatılması ve vatandaşlarımızın can güvenliğinin sağlanması için ilgili kurumlarımız gerekli tüm tedbirleri almaktadır. Çevre ve Şehircilik, İçişleri ve Sağlık Bakanlarımızı bölgeye gönderdik.

20-01/25/thuyt.png

Türkiye Cumhurbaşkanı olarak, çalışmaları yakından takip etiğimizin bilinmesini istiyorum. Başta AFAD ve Kızılay olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarımızla Milletimizin yanındayız. Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum. 
 
20-01/25/resimid_14221424-1579903207.jpg
 
AFAD: 14 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

AFAD'dan yapılan açıklamada, Sivrice'de 6,8 büyüklüğünde depremin meydana geldiği hatırlatıldı.

Deprem sonrasında bölgede 4 büyüklüğü üzeri 8 depremin meydana geldiği belirtilen açıklamada, toplam artçı sayısının 60 olduğu bildirildi.

20-01/25/whatsapp-image-2020-01-24-at-224921.jpeg
Depremde yıkılan binanın önceki ve sonraki hali

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İlk belirlemelere göre, Elazığ'da 8 kişi hayatını kaybetmiş, 12 kişi yaralanmıştır. Malatya'da ise 6 kişi hayatını kaybetmiş, 45 kişi yaralanmıştır. Elazığ Havaalanı çalışır durumdadır. Haberleşme şebekesinde kesinti meydana gelmiştir. Güncel durumda elektrik ve doğal gaz hatlarında herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır. Tüm çevre iller karayoluyla bölgeye ulaşım sağlamaktadır. Deprem sonrasında tüm iller ve birlikler teyakkuz haline geçirilmiştir. Türk Kızılay bölgeye 31 personel, 6 ikram aracı, 5 öncü haberleşme aracı ve 3 mobil mutfak tırı sevk etmiştir."

 

 
DİĞER HABERLER
Katar'dan gelen 145 Türk vatandaşı yurtlara yerleştirildi
18 bin sağlıkçının ataması yapıldı
Göktepe: Salgınının seyrini yakından takip ediyoruz
Yardım kuyruğu sandılar, izin kuyruğu çıktı
13 yaşındaki çocuk tabancayla yakalandı
Gezeceğim, gördüğünüz yerde ceza yazın
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı