24.02.2020  20:22

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kentsel dönüşümde ciddi sıkıntı yaşıyoruz

'Okullardan Yarınlara' programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kentsel dönüşüm çalışmalarında ev sahipleriyle ciddi sıkıntı yaşadıklarını söyledi. 18 milyon öğrencinin 79 bin okulda öğrenim gördüğünü belirten Erdoğan, 13 bin daha yeni okula ihtiyaç olduğunu kaydetti.

+
-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Okullardan Yarınlara' programında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

* Farklı cephelerde mücadelemize devam ediyoruz. Deprem bizi beklemiyor. Afetlere hazırlık çalışmalarımızı hızlandırmalıyız. Kentsel dönüşüm için kapısını çaldığımız vatandaşlarımız bize aynı şekilde cevap vermiyor. Ciddi sıkıntı yaşıyoruz.

* Ücretsiz dağıttığımız kitapların sayısı 3 milyar adedi geçmiştir. Çocuklarımızın çok yönlü gelişimini hedefledik. Ders kitaplarını ücretsiz vererek vatandaşlarımızı büyük bir yükten kurtardık.

* Yardımlarla deprem riski yüksek olan yerlerdeki okullara öncelik vermeliyiz. 18 milyon öğrenci 70 bin okulda eğitim görüyor. 13 bin yeni okula ihtiyaç var ve bazı okullar da güçlendirilmeli.

* Bağış kampanyamız bu salonda bulunan arkadaşlarımızla sınırlı değildir. İmkanı olan herkes katılabilir. Buradan yetişecek yavrular, size edecekleri dualarla ebeni alemde sizlerde çok rahat edeceksiniz.

* Önümüzdeki dönemde okul, araç gereç, öğretmen kadar evlatlarımızın zihin ve gönül dünyalarını geliştirmeye önem vermeliyiz. Çocukluğa ve gençliğe veremeyeceğiz bu tabloyu değiştirmemiz gerekiyor.

* Kamu ve toplum olarak mukayese yapmamız, eğitim öğretimde yeni bir yol hazırlamamız önem arz ediyor.

DİĞER HABERLER
Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışlar başladı
Bağışların hangi bankalara yapılacağı belli oldu
Milli Dayanışma Kampanyası'na SMS ile bağış mümkün
Bağış yapılacak hesap numaraları açıklandı
Bu da fatura kuyruğu!
Erdoğan kaç TL bağış yaptı? 
Bakan Soylu'dan sokağa çıkma yasağı açıklaması