27.02.2020  17:57

Damien Comolli, Fenerbahçe ile yaşadığı krizi ilk kez anlattı

Fransız futbol adamı Damien Comolli, Fenerbahçe ile yaşadığı krizi ilk kez anlattı. Kulüpte negatif bir havanın olduğunu savunan Comolli, Başkan Ali Koç'un kendisine sormadan transfer yapmasının, ayrılık kararında etkili olduğunu söyledi.

+
-

Fenerbahçe'nin eski sportif direktörü Damien Comolli, sarı-lacivertli kulüpten ayrılığına ilişkin açıklamalarda bulundu.

The Athletic'ten David Ornstein'in sorularını yanıtlayan Fransız futbol adamı, Fenerbahçe'nin son yıllardaki başarısız grafiğinin sebebinin kulübün içerisindeki negatif hava olduğunu savundu.

Comolli ayrıca Ali Koç'un kendisine ve Ersun Yanal'a sormadan transferler yapmasının ayrılık kararında önemli rol oynadığını anlattı.

"BUNA ARTIK DAYANAMADIM"

48 yaşındaki Fransız futbol adamının açıklamalardan satır başları şu şekilde:

Fenerbahçe'de geçirdiğim 18-19 aylık süreci birkaç cümlede özetlemek çok zor. Önümde iki seçenek vardı. Ya kalıp neler olacağına bakacaktım ya da istifa edecektim.

Daha önce de istifa etmek istedim ancak yönetim bunu kabul etmedi. Ancak artık dayanamıyordum. Tünelin ucundaki ışığı göremiyordum. Daha önce hayatımda yapmadığım bir şey yaptım ve tweet attım. Bu açıklamadan sonra gitmemi kabul ettiler.

"FENERBAHÇE LİGDEKİ EN İYİ KADROYA SAHİP"

Başkan, benim ve hocanın bilgisi olmadan transferler yaptı. Kulübe ayırdığı zaman ve harcadığı paradan dolayı bu kararına saygı duydum. Sonuçta kendisi kulübün başkanı ve ne yapmak istiyorsa onu yapabilir. Ancak bu durum beni rahatsız etti.

Finansal olumsuzluklara rağmen iyi bir yaz transfer dönemi geçirdik. Bence Fenerbahçe ligdeki en iyi kadroya sahipti.

"KULÜPTE NEGATİF HAVA VARDI"

Ligdeki en iyi oyuncular Fenerbahçe'deydi. Ancak bazı şeyler ters gidiyordu. Beni istifa kararına iten de bu oldu. Kulüpte çok negatif bir hava vardı. Bu beni büyük hayal kırıklığına uğrattı. Kariyerimde ilk kez böyle bir şey yaşadım.

"MURİÇ, PREMIER LİG OYUNCUSU"

Vedat Muriç'te Premier Lig oyuncusu olacak her özellik var. Onun gelişimi ve ilerleyişi gerçekten dikkat çekici. Ben onu her zaman Olivier Giroud'yla kıyaslıyorum.

Muriç belki Manchester City ve Liverpool seviyeleri için hazır değil ama Premier Lig'in geri kalan tüm takımlarında forma giyebilir.

DİĞER HABERLER
Devlet, elindeki bütün cephaneyi acilen kullanmalı
Pençe-3 bölgesinde 20 EYP ele geçirildi
İşte 3 ilde en riskli ilçeler
MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığı personel alımı ertelendi
En az 2 hafta sokağa çıkma yasağı şart
'Hiçbiri ortada görünmüyor'
Virüs fırsatçılarına operasyon