02.04.2020  11:03
SON GÜNCELLEME: 
02.04.2020  11:07
KAYNAK: 
ANTALYA/DHA

Drift partisine baskın! Polis tek tek sıraya sokup ceza kesti

Antalya'da, koronavirüs tehdidine rağmen trafiğe kapalı alanda alkol alıp dansöz oynatan, otomobil ile drift yapıp doğum günü kutlayan gruba polis baskın yaptı. Yol ortasına, sosyal mesafe kuralına uyularak, sıralandırılıp, kimlik kontrolü yapılan gruptakilere 392'şer lira ceza verildi.

+
-

Gece yarısı polisi alarma geçiren parti, Kepez ilçesi Fevzi Çakmak mahallesinde bulunan trafiğe kapalı anayolda düzenlendi. Cep telefonlarındaki haberleşme uygulamaları üzerinden parti yapmak için anlaşan 51 kişilik grup, saat 22.00 sıralarında buluştu.

DRİFT YAPIP DANSÖZ OYNATTILAR

Otomobilleriyle gelenler drift yaptı. Daha sonra otomobillerin çevresinde toplanan kalabalık, yüksek sesle müzik açıp dansöz oynattı. Alkol alan grup, daha sonra da doğum günü pastası kesti.

BASKIN DÜZENLENDİ

Bu sırada devriye gezen İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Müdürlüğü'ne bağlı sivil radar ekibi, bölgede otomobil ile drift yapan gençler olduğunu Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine bildirdi. Kısa sürede bölgeyi kuşatan polis ekipleri, gruba baskın düzenledi.

Polis, kaçmak isteyen ve polise mukavemette bulunan bir sürücüyü, otomobilin lastiğine ateş ederek durdurdu. Çevreleri kuşatılan ve kaçamayan gençler, cadde ortasında 2'şer metre aralıklarla dizildi, kimlik kontrolü yapıldı.

51 KİŞİYE PARA CEZASI

Koronavirüs salgını nedeniyle gençleri uyaran polis, ismiyle tek tek çağırdığı 51 kişiye Kabahatler Kanunu'na göre 392'şer lira para cezası kesti. Gençler, bölgeden otomobilleriyle ayrıldı.

DİĞER HABERLER
Erdoğan karantinayı nasıl geçirdi?
2 terörist etkisiz hale getirildi
Ege Ordusu'na FETÖ operasyonu!
Güneşli havaya 'sağanak' arası!
19 bin 910 sözleşmeli öğretmen için başvurular başlıyor
Gaziantep'te torbacı operasyonu
Kapanış saatini uzatın