09.02.2020  16:13

150 takipçili Twitter kullanıcısının paylaşımı ABD Başkanı Trump'ı kızdırdı

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da 150 takipçisi bulunan Hollandalı bir kullanıcı, kendisine yönelik paylaşımından dolayı ABD Başkanı Trump'ın hedefinde...

+
-

ABD Başkanı Donald Trump, Cuma günü Beyaz Saray bahçesinde çekilen bir fotoğrafı nedeniyle sosyal medyada olay oldu.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, fotoğrafı siyah beyaz olarak paylaşan 150 takipçili Hollandalı Twitter kullanıcısı Maarten van der Linden'in yorumuna Trump tepki gösterdi.

FOTOĞRAFLA İLGİLİ FACEBOOK'TA SAYFA AÇILDI

Trump'ın Kuzey Carolina'daki Charlotte şehrine yaptığı ziyaretten döndükten sonra cuma günü Beyaz Saray’ın bahçesinde çekilen fotoğrafı, White House Photos adlı Twitter hesabından paylaşıldı.

Trump'ın yüzünün turuncu renkte olduğu ve alnı ile yüzü arasında keskin beyaz bir çizginin görüldüğü fotoğraf, çok sayıda etkileşim aldı. Fotoğrafla ilgili olarak Facebook üzerinde, "Big Tangerine Energy" (Büyük Mandalina Enerjisi) adıyla bir sayfa açıldı.

"ÇOK FAZLA MAKYAJ VAR"

Twitter'da 150 takipçisi bulunan Hollandalı Maarten van der Linden de, Trump'ın fotoğrafını siyah beyaz olarak paylaştı.

Hollandalı kullanıcı, #toomuchmakeup (çok fazla makyaj) ve orangeface (turuncu surat) etiketleriyle paylaştığı Twitter mesajında, "Aman Tanrım, Amerika, başkanınız!" ifadesine yer verdi.

20-02/09/trump-i-sinirlendiren-paylasim-685918-1.jpg

"SAÇLARIM İYİ GÖRÜNMÜYOR MU?"

ABD Başkanı Trump, van der Linden'in bu mesajını alıntılayarak, Hollandalı sosyal medya kullanıcısını 'kendisini aşağılamak için sahte haber yaymakla' suçladı.

Twitter'da 72 milyon 334 bin takipçisi bulunan Trump, "Daha fazla sahte haber. Bu fotoğrafın fotoşop olduğu zaten ortada. Ancak rüzgar çok güçlüydü. Saçlarım iyi görünmüyor muydu? Hepsi küçük düşürmek için" dedi.

HOLLANDALI KULLANICIYA TEPKİ

Trump'ın mesajını alıntılayarak paylaştığı van der Linden’in Twitter'daki takipçi sayısı 800'e yükseldi. İş seyahati için Hollanda dışında bulunan van der Linden'in işvereni, "Onun Trump hayranı olmadığını biliyorum" dedi.

Kimi Twitter takipçisi Hollandalı kullanıcının mesajını eğlenceli bulurken, çok sayıda Trump taraftarı da, 'saygısızlık yaptığı' gerekçesiyle Maarten van der Linden'e tepki gösterdi.

FOTOĞRAFIN RENKLERİYLE OYNANMIŞ

Fotoğrafı çeken William Moon da, van der Linden'i, telif ücreti ödemeden ve izin almadan sosyal medyada paylaşmakla suçladı.

Buzzfeed News, William Moon'un Beyaz Saray fotoğrafçısı değil, Trump'ın bir destekçisi olduğunu, akıllı telefonunda fotoğrafın renkleriyle oynadığını duyurdu.

 

 

DİĞER HABERLER
CHP'li siyasetçi koronavirüse yenik düştü
Gençler de yakalandı
Hasta taşıyan ambulans devrildi
'Yalancı negatif ya da pozitif mümkün mü?' Yavuz cevap verdi
İşte koronanın 'pik' yapacağı tarih
Tutuklulukları devam edecek
Cenazeler izinle gönderilecek