Back To Top
2018 yılında Almanya'da sığınmacılara karşı 2 bin suç işlendi

2018 yılında Almanya'da sığınmacılara karşı 2 bin suç işlendi

 - Son Güncelleme: 17.03.2019 Pazar 11:30
2018 yılında Almanya\'da sığınmacılara karşı 2 bin suç işlendi
- A +

Almanya'da 2018 yılında sığınmacılara karşı çoğu aşırı sağcılar tarafından 2 bin suç işlendiği açıklandı. 173 suçun hedefinin sığınmacı yurtları olduğu ifade edildi.

Almanya'da geçen yıl sığınmacılara karşı çoğu aşırı sağcılar tarafından 2 bin suç işlendiği belirtildi.
Almanya İçişleri Bakanlığı'nın, Sol Partinin soru önergesi üzerine verdiği cevapta, ülkede 2018'de sığınmacılara karşı 1736'sı aşırı sağcılar tarafından gerçekleştirilen adam yaralama, cinayet ve mala zarar gibi çeşitli suçların işlendiği bildirildi.

1775 suçun sığınmacılara karşı işlendiği, 173 suçta ise hedefin sığınmacı yurtları olduğu ifade edildi.

Ayrıca saldırılar nedeniyle 315 kişinin çeşitli şekillerde yaralandığı aktarıldı. Sol Parti Federal Meclis üyesi Ulla Jelpke konuya ilişkin, ''Kayıtlara bakıldığında şiddet eylemleri ve silah veya patlayıcı madde ile tehdit her gün yaşanıyor. Bu şiddetin sorumluluğu Almanya için Alternatif (AfD) Partisi ve ırkçı nefretlerini açık şekilde yayan sağ gruplar. Birlik partilerinin de (CDU-CSU) bu eylemlerde sorumluluğu bulunuyor" değerlendirmesinde bulundu.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN