Back To Top
ABD basınında algı operasyonu: 'Türkiye’ye askeri harekat'

ABD basınında algı operasyonu: 'Türkiye’ye askeri harekat'

 - Son Güncelleme: 21.10.2019 Pazartesi 23:44
ABD basınında algı operasyonu: \'Türkiye’ye askeri harekat\'
- A +

Amerikan CNBC televizyonu ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun, "Başkan Trump, ihtiyaç halinde Türkiye'ye askeri harekât yapılması için hazırlıklı" açıklamasını yaptığını belirtti. Ancak Pompeo'nun askeri müdahale konusundaki açıklamasında Türkiye'nin adını dile getirmediği ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerden Suriye’de güvenli bölge için ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile birlikte Türkiye’ye gelen ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo CNBC’den Wilfred Frost’a konuştu. 

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo “Barışı savaşa tercih ederiz. Ama kinetik ya da askeri tutum almak gerekirse, Başkan Trump’ın bu gereği yerine getirmeye hazır olduğunu bilmelisiniz” açıklamasında bulundu.

CNBC ise haberi “Trump, Türkiye’ye karşı askeri harekate hazır” şeklinde çarpıtarak servis etti.

CNBC'DEN ÇARPITMA

Pompeo’nun açıklamasında bölgede olası bir savaşın gündeme geldiği ve Trump’ın İran’a dönük mesajlarının konuşulduğu anlaşılıyor.

Gazeteci Wilfred Frost’un sorusu üzerine bölgesel olarak askeri müdahaleye yol açabilecek bir örnek vermeyi reddetmesine rağmen milyonlarca abonesi olan CNBC'nin açıklamayı Türkiye aleyhine çarpıtması dikkat çekti

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN