Back To Top
ABD Kaşıkçı olayıyla ilgili müfettiş görevlendirmedi

ABD Kaşıkçı olayıyla ilgili müfettiş görevlendirmedi

 - Son Güncelleme: 11.10.2018 Perşembe 17:11
ABD Kaşıkçı olayıyla ilgili müfettiş görevlendirmedi
- A +

ABD'nin Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili müfettiş görevlendirdiği bilgisinin doğru olmadığı öğrenildi.

AA muhabirine açıklama yapan diplomatik kaynaklar, "Kaşıkçı olayıyla ilgili ABD tarafının müfettiş görevlendirdiği bilgisi doğru değil." dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, 2 Ekim'de İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'na girdikten sonra kaybolan muhalif gazeteci Kaşıkçı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Orada müfettişlerimiz var. Türkiye'yle birlikte çalışıyoruz ve açıkçası Suudi Arabistan'la çalışıyoruz. Ne olduğunu bulmak zorundayız." demişti.

'TÜRKİYE VE SUUDİ ARABİSTAN'LA ÇALIŞIYORUZ DEMİŞTİ'

Amerikan Fox televizyonuna konuşan Trump, bu konuyu yakından takip ettiklerini ve Türkiye ve Suudi Arabistan ile bu konuda yakın çalıştıklarını söylemişti.

Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesine katkı veren ve Batı medyasında Ortadoğu ile ilgili haberleriyle tanınan Kaşıkçı, 2 Ekim'de resmi işlemler için Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra ortadan kaybolmuştu.

ANKARA/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN