Back To Top
ABD, Kuzey Kore'ye seyahat yasağını 1 yıl daha uzattı

ABD, Kuzey Kore'ye seyahat yasağını 1 yıl daha uzattı

ABD, Kuzey Kore\'ye seyahat yasağını 1 yıl daha uzattı
- A +

ABD, Kuzey Kore'ye seyahat yasağını bir yıl daha uzattı. Yasağın iptal edilmediği sürece 31 Ağustos 2020'ye kadar devam edeceği duyuruldu.

ABD hükümeti, Amerikan vatandaşlarına uygulanan Kuzey Kore'ye seyahat yasağını bir yıl daha uzattı.

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Kuzey Kore'de Amerikan vatandaşlarının tutuklanma ve uzun süreli alıkonma gibi risklere maruz kalabilecekleri gerekçesiyle bu kararın alındığını belirtildi. Yasağın iptal edilmediği sürece 31 Ağustos 2020'ye kadar devam edeceği duyuruldu.

Kuzey Kore'ye seyahat etmek için gazeteciler ve yardım görevlisi Amerikan vatandaşları için özel izinle ülkeye girişleri sağlanıyor.

ABD vatandaşlarının Kuzey Kore’ye seyahat yasağını, Eylül 2017'de dönemin Dışişleri Bakanı Rex Tillerson tarafından getirildi ve 2018'de yenilendi. Tillerson, Kuzey Kore'de gözaltına alınan Amerikalı bir öğrenci olan Otto Warmbier'in ölümünün ardından bu önlemin alındığını açıklamıştı.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN