Back To Top
ABD Merkez Donanma Komutanı Riyad'da

ABD Merkez Donanma Komutanı Riyad'da

 - Son Güncelleme: 02.10.2019 Çarşamba 10:44
ABD Merkez Donanma Komutanı Riyad\'da
- A +

ABD Merkez Kuvvetler Donanma Komutanı Koramiral Jim Malloy, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da temaslarda bulundu. Kritik temas için "Ziyaret, 14 Eylül'deki Suudi tesislerine yönelik saldırının ardından, Kraliyet Donanmasının İran'ın saldırganlığına karşı savunma kabiliyetini takviye etmeye ve güçlendirmeye yönelik bölgesel çabalara odaklıydı" açıklaması yapıldı.

ABD Merkez Kuvvetler Donanma (NAVCENT) Komutanı Koramiral Jim Malloy, Suudi Krallığının savunma kabiliyetini güçlendirmek üzere, başkent Riyad'da temaslarda bulundu. 

ABD Donanmasından yapılan yazılı açıklamaya göre, Koramiral Malloy, Suudi Arabistan Kraliyet Donanması Komutanı Koramiral Fahd bin Abdullah el Gafili ile Riyad'da bir araya geldi. 

"SUUDİ ARABİSTAN, KİLİT BİR ORTAK"

Açıklamada, "Söz konusu ziyaret, 14 Eylül'deki Suudi tesislerine yönelik saldırının ardından, Kraliyet Donanmasının İran'ın saldırganlığına karşı savunma kabiliyetini takviye etmeye ve güçlendirmeye yönelik bölgesel çabalara odaklıydı." denildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Malloy, "Bölgesel mevkidaşlarla görüşmek ve yakın hareket etmek, caydırıcılığın tesisi için önemlidir. Suudi Arabistan, bölgesel güvenliği sağlamada kilit bir ortaktır." ifadelerini kullandı. 

Malloy, Riyad ziyaretinin, provokasyon ve saldırılara karşı önceden koordinasyon sağlama konusunu değerlendirme açısından da bir fırsat olduğunu kaydetti.

WASHINGTON/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN