Back To Top
ABD'de kadınlar, Trump hükümetini protesto etti

ABD'de kadınlar, Trump hükümetini protesto etti

 - Son Güncelleme: 20.01.2019 Pazar 12:58
ABD\'de kadınlar, Trump hükümetini protesto etti
- A +

ABD'de bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kadınlar Yürüyüşü'ne katılan on binlerce kişi, başta Washington ve New York olmak üzere ülke genelindeki eylemlerle Donald Trump yönetiminin politikalarını protesto etti.

Başkent Washington'da Freedom Plaza civarında sabah saatlerinde bir araya gelmeye başlayan göstericiler, ellerindeki döviz ve pankartların yanı sıra attıkları sloganlarla Trump International Hotel'in önünde buluştu.

Göstericiler, burada Trump yönetiminin göç, Meksika sınırına duvar ve cinsiyet eşitliği gibi çeşitli başlıklardaki politikaları hakkında slogan atarak, yürüyüşlerine devam etti.

19-01/20/aw601574_02.jpg

Soğuk havanın hakim olduğu Washington'daki yürüyüşe Amerikalı Müslüman sivil toplum örgütleri de destek verdi.

'DUVAR'A, TRUMP'A HAYIR'

New York'taki Kadınlar Yürüyüşü'ne geçen yapılan 6 Kasım ara seçimlerinde Kongre'ye seçilerek en genç üye ünvanını alan New York eyaleti Demokrat vekili Alexandria Ocasia-Cortez de katıldı.

19-01/20/aw601574_01.jpg

Manhattan Columbus Circle'a yakın Trump International Hotel ve Tower binası önünde toplanan göstericiler, burada Ocasia-Cortez'in yaptığı kadın haklarını savunan ve Trump'ın politikalarını eleştiren kısa konuşmasından sonra FogoAzul gösteri bandosu eşliğinde Bryant Park'a doğru yürüdü.

19-01/20/aw601574_03.jpg

Göstericiler, ellerinde taşıdıkları Trump maskotlarının yanısıra, "Duvar'a hayır, Trump'a hayır", "Trump, hükümeti aç" yazılı pankart ve attıkları sloganlarla hükümeti protesto etti.

19-01/20/aw601574_05.jpg

Sayıları yaklaşık 20 bin olduğu tahmin edilen göstericiler, olaysız dağıldı.

AJANSLAR

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN