Back To Top
ABD'de tarım ilacından kanser olan çifte rekor tazminat

ABD'de tarım ilacından kanser olan çifte rekor tazminat

 - Son Güncelleme: 14.05.2019 Salı 22:56
ABD\'de tarım ilacından kanser olan çifte rekor tazminat
- A +

ABD'deki bir endüstriyel tarım şirketi, yaban otlarının temizlenmesinde kullandığı ürününün kansere yol açmasından dolayı bir çifte, toplamda 2 milyar 55 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum edildi.

Oakland'daki eyalet mahkemesinin jürisi, Monsanto Co şirketinin ürünü Roundup Ready'nin, Alva ve Alberta Pilliod çiftinin, hodgkin dışı lenfomaya yakalanmasına yol açtığı kararına vardı. 

Jüri, şirket tarafından Pilliod çiftine maddi ve manevi tazminat olarak toplamda 2 milyar 55 milyon dolar ödenmesine hükmetti.  

Alberta Pilliod, eşiyle 9 yıldır kanserle mücadele ettiklerini belirterek, "Hayatımız sonsuza dek değişti. Daha önce yapabildiklerimizi yapamıyoruz." dedi. 

Çiftin avukatlarından Michael Miller, tazminatın 2 milyar dolarlık kısmının temyizde düşürülebileceğini, öte yandan uzun soluklu bir yargı mücadelesine hazır olduklarını söyledi.

SAN FRANCISCO/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN