28.01.2020  07:49

ABD'de yangın faciası! İskelede yangın çıktı, 8 kişi can verdi

ABD'nin Alabama eyaletinde bir iskelede yangın çıktı, faciada 8 kişi yaşamını yitirdi. Onlarca teknenin de kül olduğu yangın sırasında çok sayıda kişi de suya atlayan kurtarıldı.

+
-

ABD'nin Alabama eyaletinde dün bir iskelede çıkan yangın çıktı. Scottsboro şehri İtfaiye Şefi Gene Necklaus, Tennessee Nehri üzerindeki Jackson Bölgesi Parkı Marinası'nda dün meydana gelen yangında kaybolduğu bildirilen 8 kişinin tamamının öldüğünün doğrulandığını belirtti.

EN AZ 35 TEKNE KÜL OLDU

Necklaus, yangında alevlere teslim olan en az 35 tekneden bazılarının iskelede, bazılarının ise bölgeden uzaklaştıktan sonra sulara gömüldüğünü ifade etti.

Teknelerde kaç kişi olduğu netlik kazanmadığından ölü sayısının artmasından endişe edildiğini dile getiren Necklaus, dalgıçların, yaşamını yitiren başka kişiler olup olmadığının belirlenmesi için teknelerin her birinin tek tek araması gerektiğini söyledi.

ÇOK SAYIDA KİŞİ SUYA ATLADI

Alevlerden kaçarak suya atlayan çok sayıda kişi kurtarılırken, en az 7 kişinin de hastaneye kaldırıldığı ifade edildi. 

Pazartesi günün ilk saatlerinde insanların uykuda olduğu esnada başlayan ve rüzgarın etkisiyle hızla yayılan yangında, iskelenin alüminyum çatısının eriyerek çökmesiyle teknelerin enkaz altında kaldığı ve enkazın, kaçış güzergahını kapattığı aktarıldı.

SCOTTSBORO/AA

 

DİĞER HABERLER
Güven vermeyen damadını görevden al
Akraba kayırmacılığına artık son verin
Ders vermiyoruz, çözüm sunuyoruz
Ders zili için hala formül aranıyor
Görevden uzaklaştırıldı
Hasta hastalığını inkar ediyor
Denetimlere vali, kaymakam ve muhtarlar da katılacak