Back To Top
Afganistan'da NATO saldırısı: 8 polis hayatını kaybetti

Afganistan'da NATO saldırısı: 8 polis hayatını kaybetti

Afganistan\'da NATO saldırısı: 8 polis hayatını kaybetti
- A +

NATO'nun Afganistan'ın Helmand vilayetine düzenlediği hava saldırısında 8 polis hayatını kaybetti.

NATO kuvvetlerinin Afganistan'ın güneyindeki Helmand vilayetinde düzenlediği hava saldırısında 8 polisin öldüğü açıklandı.

Afganistan İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Taliban militanlarının, Helmand vilayetinin Nahri Serac ilçesindeki polis karakoluna silahlarla saldırmasının ardından çatışma çıktığı ifade edildi.

Çatışma sırasında güvenlik güçlerine destek amaçlı NATO kuvvetlerinin bölgede hava saldırısı düzenlediği belirtilen açıklamada, saldırıda 8 polisin öldüğü, 15 polisin de yaralandığı kaydedildi.

Açıklamada, saldırıda ayrıca çok sayıda örgüt üyesinin de öldürüldüğü vurgulandı. Saldırıyla ilgili soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Öte yandan Helmand Vilayeti Şura Başkanı Ataullah Afgan ise gazetecilere yaptığı açıklamada, NATO kuvvetlerinin hava saldırısında 17 güvenlik görevlisinin yaşamını yitirdiğini ileri sürdü.

KABİL/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN