Back To Top
Almanya: AB Türkiye'ye yükümlülüklerini yerine getirecek

Almanya: AB Türkiye'ye yükümlülüklerini yerine getirecek

 - Son Güncelleme: 12.09.2019 Perşembe 20:48
Almanya: AB Türkiye\'ye yükümlülüklerini yerine getirecek
- A +

Almanya Dışişleri Bakanı Maas, AB'nin Türkiye ile varılan mutabakattaki yükümlülüklerini yerine getireceğini söyledi. Çavuşoğlu ile telefonda görüştüğünü belirten Mass "Burada AB’nin, AB-Türkiye mutabakatı bağlamındaki kendi yükümlülüklerini yerine getireceğine işaret ettim" dedi.

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Dışişleri Bakanlığı’nda Kuzey Makedonyalı mevkidaşı Nikola Dimitrov ile yaptığı görüşmeden sonra düzenlenen basın toplantısında, Avrupa'ya ulaşan mülteci sayılarının artmasını endişeyle izlediklerini belirtti.

Bu hafta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile telefonda görüştüğünü belirterek, "Burada AB’nin, AB-Türkiye mutabakatı bağlamındaki kendi yükümlülüklerini yerine getireceğine işaret ettim." dedi. Maas, Türkiye'nin de kendi yükümlülüklerini yerine getireceğinden hareket ettiklerini söyledi.

Çavuşoğlu ile yapıcı bir görüşme yaptığını aktaran Maas, mültecilerle ilgili durumun adım adım normalleşeceğini varsaydıklarını kaydetti.

BERLİN/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN