Back To Top
Almanya'da iki camiye daha bomba ihbarı yapıldı

Almanya'da iki camiye daha bomba ihbarı yapıldı

 - Son Güncelleme: 13.02.2020 Perşembe 20:42
Almanya\'da iki camiye daha bomba ihbarı yapıldı
- A +

Almanya'da son iki günde camilere yönelik tehdit içerikli bomba ihbarı sayısı 5'e yükseldi. Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'nde iki cami için daha bomba ihbarı yapıldı.

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletindeki Aachen kentinde bir camiye, elektronik posta yoluyla bomba ihbarı yapıldı.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Yunus Emre Camisi'ne yapılan "Camiyi havaya uçuracağız" ifadesinin yer aldığı tehdit içerikli yazı polise bildirildi.

İHBAR ASILSIZ ÇIKTI

Cami boşaltılırken çevrede güvenlik önlemi alan polis, uzman ekipler ve kokuya duyarlı köpeklerle bomba araması yaptı.

Polis, yaptığı incelemede ihbarın asılsız olduğunu tespit etti.

ASILSIZ İHBARLARI YAPANLAR ARANIYOR

Aachen DİTİB Yunus Emre Camisi Başkan Yardımcısı Süleyman Zembilci, polisin camide yaptığı bomba araması nedeniyle öğle ve ikindi namazlarında hizmet veremediklerini belirtti.

Zembilci, yetkililerden camilere yönelik bu tür saldırı ve huzursuz etmeye yönelik asılsız ihbarları yapanların, bir an önce bulunmasını talep etti.

BRÜHL CAMİİ'NE DE ZARAR VERMİŞLERDİ

Kampfgruppe 18 (Savaş Grubu 18) imzasıyla dün yine benzer şekilde DİTİB'e bağlı Essen-Stelle, Hagen-Haspe, Unna ve Bielefeld camilerine yönelik bomba ihbarı yapılmış, aramalar sonucunda ihbarların asılsız olduğu anlaşılmıştı.

Köln yakınlarındaki İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) teşkilatına bağlı Brühl Camii inşaatında da dün camlar kırılmış, camiye maddi hasar verilmişti.

KÖLN/AA

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN