Back To Top
Almanya'da Katolik kilisesi kabusu: Toplamda 3677 istismar olayı yaşandı

Almanya'da Katolik kilisesi kabusu: Toplamda 3677 istismar olayı yaşandı

 - Son Güncelleme: 12.09.2018 Çarşamba 14:10
Almanya\'da Katolik kilisesi kabusu: Toplamda 3677 istismar olayı yaşandı
- A +

Almanya'da, Katolik kilisesi ile ilgili yayınlanan bir raporda, 1946 ile 2014 yılları arasında 3 bin 677 cinsel istismar olayı yaşandığı belirtildi.

Almanya Piskoposlar Konferansı'nın yetkilendirmesiyle 3 üniversite tarafından yapılan araştırma sonucunda oluşturulan raporda, istismara uğrayanların yarısından fazlasının 13 ve 13 yaş altı çocuklar olduğu ve çoğunun erkek çocuklardan oluştuğu belirtildi.

Rapora göre, her 6 vakadan birinin tecavüz olduğu belirtilirken, en az bin 670 din görevlisinin bu suça dahil olduğu açıklandı. 

'CEVAP HAZIRLANIYOR'

Spiegel Online tarafından haberleştirilen rapora göre, Alman Psikoposlar Konferansı henüz bir yorumda bulunmazken, konuyla ilgili bir cevap hazırlandığı söylendi.  

Katolik kilisesi, onyıllar boyunca kendi yetkilileri tarafından işlenen cinsel istismar suçlarıyla boğuşuyor. 

Bu senenin başında ise, ABD Pensilvanya'da binden fazla çocuğun 300 Katolik görevli tarafından yaygın bir şekilde istismar edildiği skandalı ortaya çıkarılmıştı.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN