Back To Top
Azerbaycan'dan Barış Pınarı'na destek: 'İnsani sorunların çözümüne yardımcı olacak'

Azerbaycan'dan Barış Pınarı'na destek: 'İnsani sorunların çözümüne yardımcı olacak'

 - Son Güncelleme: 11.10.2019 Cuma 14:04
Azerbaycan\'dan Barış Pınarı\'na destek: \'İnsani sorunların çözümüne yardımcı olacak\'
- A +

Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekâtına, Azerbaycan'dan destek geldi. Dışişleri Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin başlattığı harekatın insani sorunların çözümüne, barış ve istikrarın sağlanmasına yardımcı olacağını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Azerbaycan'ın, terörizmin tüm biçimlerini ve tezahürlerini şiddetle kınadığı ve uluslararası toplumun terörle mücadeledeki çabalarını desteklediği bildirildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bu bağlamda, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Barış Pınarı Harekatı'nın, Suriye'nin toprak bütünlüğü kapsamında terör tehdidinin ortadan kaldırılmasına, mültecilerin evlerine geri dönmelerine, insani sorunların çözümüne, barış ve istikrarın sağlanmasına yardımcı olacağından eminiz."

BAKÜ/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN