Back To Top
Bağdat'ta Yeşil Bölge'ye havanlı saldırı: ABD Büyükelçiliği'nde siren sesleri

Bağdat'ta Yeşil Bölge'ye havanlı saldırı: ABD Büyükelçiliği'nde siren sesleri

 - Son Güncelleme: 07.09.2018 Cuma 02:20
Bağdat\'ta Yeşil Bölge\'ye havanlı saldırı: ABD Büyükelçiliği\'nde siren sesleri
- A +

Irak ordusu, başkent Bağdat'taki Başbakanlık binası ile yabancı misyonların bulunduğu Yeşil Bölge'ye 3 adet havan topuyla saldırı gerçekleştirildiğini duyurdu.

Irak ordusundan yapılan açıklamada, havan toplarının 'terk edilmiş bir bölgeye' düştüğü, olayda herhangi bir can ya da mal kaybının olmadığı belirtildi. 

Irak medyasında yer alan haberlere göre, havan saldırısının ardından Yeşil Bölge'de bulunan ABD Büyükelçiliği binasında siren sesleri duyuldu.

Henüz kim tarafından gerçekleştirildiği bilinmeyen saldırı, Irak'taki 10 Şii milis grubun yaptığı ortak bir bildiriyle, 'ülkeyi terk etmemeleri durumunda' yabancı güçlere karşı savaşmakla tehdit ettiği açıklamadan 2 gün sonra düzenlendi.

Reuters, Irak'ta parlamento başta olmak üzere resmi kurumlar ve yabancı temsilciliklerin yer aldığı yüksek güvenlikli Yeşil Bölge'ye yönelik yıllar sonra ilk kez böyle bir saldırı düzenlendiğini vurguladı.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN