Back To Top
Barzani'den Erbil açıklaması: Terörün merkezi olmayacağımızı ispat ettik

Barzani'den Erbil açıklaması: Terörün merkezi olmayacağımızı ispat ettik

Barzani\'den Erbil açıklaması: Terörün merkezi olmayacağımızı ispat ettik
- A +

IKBY eski Başkanı Mesud Barzani, Erbil'de yaşanan terör saldırısına ilişkin yaptığı açıklamada "Halkımız ve güvenlik güçleri Kürdistan'ın terör merkezi olamayacağını ispat etti" ifadelerini kullandı.

IKBY eski Başkanı Mesud Barzani, Erbil'de bir Türk diplomat dahil üç kişinin hayatını kaybettiği saldırı hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

SORUNLARI KÜRDİSTAN'A TAŞIMAYIN

Rudaw'ın aktardığına göre Barzani, "Tüm taraflardan, sorunlarını Kürdistan'a taşımamalarını ve Kürdistan halkının zarar görmesine sebep olmamalarını istiyorum" dedi.

Açıklamasında bölgedeki güvenlik yetkililerini saldırganlardan birinin yakalanması konusunda kutlayan Barzani şu ifadeleri kullandı:

"Halkımız ve güvenlik güçleri Kürdistan'ın terör merkezi olamayacağını ve hiçbir suçlunun Kürdistan halkı ve güvenlik güçlerinden kaçamayacağını ispat etti. Aynı zamanda tüm taraflardan sorunlarını Kürdistan’a taşımamalarını ve Kürdistan halkının zarar görmesine sebep olmamalarını istiyorum."

NE OLMUŞTU?

Erbil'in yeni ve lüks mahallerinden Empire City’de 17 Temmuz 2019 günü öğlen saatlerinde bir restoranta gerçekleştirilen saldırıda, Türk diplomat Osman Köse ile Neriman Osman ve Beşdar Ramazan hayatını kaybetmişti.
Saldırının faillerinden birinin Mazlum Dağ olduğu açıklanmıştı. Erbil saldırısının baş faillerinden Mazlum Dağ ve kendisine yardım eden Muhammed Bisiksız, IKBY'ye bağlı güvenlik birimleri tarafından yakalanmıştı.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN