Berlin'deki Grunewald ormanında yangın

Berlin'deki Grunewald ormanında yangın

Almanya'nın başkenti Berlin'deki ünlü Grunewald ormanında, polise ait bir depoda meydana gelen patlama sonrası yangın çıktı. Yangın 1,5 hektarlık ormanlık alana yayıldı. Yetkililer devam eden patlamalar ve kuraklık nedeniyle yangını söndürmede zorlanıldığı bildirildi.

Almanya’nın başkenti Berlin’deki Grunewald ormanında polise ait bir depoda meydana gelen patlamanın ardından yangın çıktığı bildirildi.

Berlin İtfaiyesi tarafından yapılan açıklamada, polisin ele geçirdiği bombaları imha etmek üzere tuttuğu depoda sabaha karşı meydana gelen patlamanın ardından çıkan yangının bitişikte bulunan Grunewald ormanına sıçradığı belirtildi.

"Patlamalar ve kuraklık yangını söndürmekte zorluk çıkarıyor"

Açıklamada, meydana gelen başka patlamaların ve kuraklığın yangını söndürme konusunda zorluk çıkardığı ifade edilerek şu anda depo ve çevresi de dahil 1,5 hektarlık ormanlık alanın yandığı kaydedildi.

100 itfaiye erinin olay yerinde olduğu aktarılan açıklamada, konutların yangından etkilenmediği bilgisi paylaşıldı.

Nasıl gerçekleştiği bilinmiyor

Berlin polisinden yapılan açıklamada, patlamanın nasıl gerçekleştiğinin henüz bilinmediği ifade edildi.

Öte yandan, yangın nedeniyle tren seferlerinin durdurulduğu ve bölgenin yakınındaki otoyolun kapatıldığı belirtilirken, çevredeki ev ve binaların pencere ve kapılarının kapalı tutulması istendi.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN