Beyaz Saray yakınında yıldırım faciası: Yaralılardan 3'ü kurtarılamadı

Beyaz Saray yakınında yıldırım faciası: Yaralılardan 3'ü kurtarılamadı

Gök gürültülü sağanak yağışların devam ettiği Washington'da Beyaz Saray yakınlarına yıldırım düştü. Olayda yaralanan 4 kişiden 3’ü hayatını kaybetti. Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre de yaptığı açıklamada, "Lafayette Park’taki yıldırım düşmesinin ardından yaşanan can kaybından dolayı üzgünüz. Kalbimiz sevdiklerini kaybeden ailelerle birlikte” açıklamasında bulundu.

ABD’nin başkenti Washington’daki Beyaz Saray’ın yakınında bulunan Lafayette Parkına yıldırım düşmesi sonucu yaralanan 4 kişiden 3’ü hayatını kaybetti.

Parkta bulunan 2’si kadın, 2’si erkek 4 kişi kaldırıldıkları hastanede tedavi altına alınırken, 3’ünün tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği açıklandı. Yaşamını yitirenlerin 76 yaşındaki James Mueller ve 75 yaşındaki Donna Mueller ile 29 yaşında bir erkek olduğu açıklandı. Yaralı diğer kadının ise sağlık durumunun ağır olduğu ve tedavi altında olduğu öğrenildi.

Beyaz Saray Sözcüsü: Can kaybından dolayı üzgünüz

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre de yaptığı açıklamada, "Lafayette Park’taki yıldırım düşmesinin ardından yaşanan can kaybından dolayı üzgünüz. Kalbimiz sevdiklerini kaybeden ailelerle birlikte” dedi.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN