Back To Top
Bolivya'daki protestolara polis de destek verdi

Bolivya'daki protestolara polis de destek verdi

 - Son Güncelleme: 10.11.2019 Pazar 15:49
Bolivya\'daki protestolara polis de destek verdi
- A +

Bolivya'da başkanlık seçimlerinin oy sayımına yönelik haftalardır süren gösterilere, polislerin de katıldığı görüldü.

Bolivya'da 20 Ekim'de düzenlenen başkanlık seçimlerinin oy sayımına yönelik haftalardır düzenlenen gösteriler kapsamında üç şehirde polisin protestocuların safına geçtiği görüldü.

Cuma günü başkent La Paz'da düzenlenen protesto eylemlerinde polis de göstericilerle beraber yürüdü. Bu da güvenlik güçlerinin Devlet Başkanı Evo Morales'e verdikleri desteği çekmesi şeklinde yorumlandı.

Devlet Başkanı Evo Morales, yaşananları 'bir darbe' olarak nitelendirirken destekçilerini yaşananlara karşı durmaya çağırdı.

Bugüne kadar yanlış bir şey yapmadığını ve istifa etmeyeceğini söyleyen Morales, "Demokrasiyi savunduklarını söylüyorlar ama bir diktatörlükteymişçesine davranıyorlar" dedi.

Ülkenin dışişleri bakanlığı da yaptığı açıklamada, sivil radikal gruplar tarafından 'bir darbenin' yapıldığını, polisin 'toplumun ve devlet kurumlarının güvenliği işlevlerini içeren anayasal görevini terk ettiğini' ifade etti.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN