Back To Top
Büyük Dönüş Komitesi'nde Gazze uyarısı: İsrail karşıtı öfke patlayabilir

Büyük Dönüş Komitesi'nde Gazze uyarısı: İsrail karşıtı öfke patlayabilir

Büyük Dönüş Komitesi\'nde Gazze uyarısı: İsrail karşıtı öfke patlayabilir
- A +

Büyük Dönüş ve Ablukayı Kırma Yürüyüşü Yüksek Ulusal Komitesi, Gazze'de İsrail'e karşı bir öfke patlaması yaşanabileceği uyarısında bulundu.

Büyük Dönüş ve Ablukayı Kırma Yürüyüşü Yüksek Ulusal Komitesi tarafından yapılan açıklamada, Arap ve İslam ülkeleri, İsrail ablukasının kaldırılması konusunda sorumluluklarını üstlenmeye çağrıldı.

Açıklamada, Gazze'deki durumun sinyal verdiği ve böyle sürmesi halinde İsrail'e karşı bir öfke patlaması yaşanacağı vurgulandı.

Filistinlilerin, kısıtlanmaksızın çalışma, ticaret ve seyahat haklarını kullanmalarının sağlanması gerektiği kaydedilen açıklamada, Gazze sınırındaki barışçıl kitlesel eylemlerin devam edeceği belirtildi.

İsrail, 2006'dan bu yana yaklaşık 2 milyon Filistinlinin yaşadığı Gazze Şeridi'ni kara, hava ve denizden abluka altında tutuyor. Gazze Şeridi'nde halk, ekonomik yönden büyük sıkıntı yaşıyor.

GAZZE/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN