Back To Top
Cezayir'de kolera salgını: 1 kişi daha öldü

Cezayir'de kolera salgını: 1 kişi daha öldü

Cezayir\'de kolera salgını: 1 kişi daha öldü
- A +

Cezayir'de ağustos ayının ortalarından bu yana görülmeye başlayan kolera salgınına yakalandığından şüphelenilen 1 kişi hayatını kaybetti.

Cezayir resmi haber ajansı APS'de yer alan habere göre, El-Buleyde  Valiliği Ofis Müdürü Ayet Ahmed et-Tahir, başkentte kolera hastalarının tedavi  edildiği Boufarik Hastanesi'nde kalan 43 yaşındaki bir kadının yaşamını  yitirdiğini ifade etti.

Tahir, ölüm nedenine ilişkin kesin bilgi alabilmek için hastanın  tahlillerinin, hükümete bağlı Pasteur Enstitüsü'ne gönderildiğini aktardı. Cezayir Sağlık Bakanlığı, geçen cumartesi 53 yaşında bir kadın ve 46  yaşında bir erkeğin kolera nedeniyle yaşamını yitirdiğini açıklamıştı.

Bakanlık, ağustos ayından bu yana başkent Cezayir, Buleyde, Tipaza,  Buira ve Mediye illerinde 139 şüpheli vakanın yanı sıra 46 kişide kolera virüsü  tespit edildiğini duyurmuştu.

Kolera salgınına, ülkedeki bir su kaynağının kirlenmesinin yol açtığı  belirtiliyor.

Yükleniyor...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN